Bossche brouwerij viert 40e verjaardag uitgebreid In en om Den Bosch is het nie mand ontgaan dat onze Bossche brouwerij onlangs haar 40-jarig bestaan vierde. Meer dan zevenduizend Bosschenaren Heineken Brouwerij Entree personeelsfeest kwamen een kijkje nemen op de jarige brouwerij, het personeelsfeest stond vanzelfsprekend in het teken van het jubi leum, er was voor de kinderen van de medewerkers een feest georganiseerd én er was natuurlijk een ontvangst van de Bossche niet-actieven. Een impressie. 's-Hertogenbosch De feestweken begonnen met ont vangsten voor de 'Bossche bur gers'. "In 'Bossche Omroep', een huis- aan-huis blad had Heineken een advertentie opgenomen, waarin stond dat Heineken ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan de Bossche inwoners uitnodigde om ons feest mee te maken. Dat is ook op de stads- televisie geweest. Massaal heeft men aan de uitnodiging gehoor gegeven. Het gevolg was dat we van 4 tot en met 11 september tweemaal per dag en ook nog 18 september 's avonds jubileumontvangsten hadden. In totaal hebben we ruim zevenduizend gasten ontvangen", vertelt chef Ontvangsten Cees Voermans. "Het was voor het eerst dat we zoveel mensen hebben ontvan gen. Echt uniek. Aan het einde waren we ook doodop. Maar het was zeer bijzonder. Vooral omdat collega's uit alle geledingen hebben meegeholpen. Er was een club vrijwilligers die men sen die slecht ter been waren, hielp. Maar er waren ook veel mensen van de afdelingen zelf en zelfs oud-mede werkers die hielpen met sjouwen bij voorbeeld. Niets was hen te veel. Dat heb ik nog nooit meegemaakt bij Hei neken, zo'n betrokkenheid. Uit alles bleek dat iedereen trots was op de brouwerij en dat graag naar buiten toe wilde laten zien." De gasten kregen een bijzondere rondleiding. Na de koffie met koek werd een film vertoond met elemen ten uit de oude doos, waarna een film volgde met nieuwe processen om de ontwikkeling in veertig jaar te laten zien. De rondleiding zelf voerde langs plaatsen waar de normale rondleidin gen niet komen. De nieuwe lagerkel- ders bijvoorbeeld, en de exportloods met flessen, etiketten en viltjes. "De reacties waren heel enthousiast. Er waren veel gasten bij die vroeger bij een leverancier of toeleverancier van Heineken hadden gewerkt, of die elke dag langs de brouwerij rijden, en die vonden het prachtig nu binnen te kunnen kijken. Ieder was echt vol lof." Voor de Bossche niet-actieven, de (vervroegd)gepensioneerden en Met Guus Meeuwis werd flink meegezongen

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 8