"MÉÉR DAM ALLEEN jjJJ BEDRIJFSLEIDER ZOETERWOUDE NICO NUSMEIER: Waarschijnlijk hebben we hier te maken met een Heineken-man pur sang: Heineken is zijn eerste werkge ver, hij leerde zijn vrouw kennen op de Brouwerijschool in Gent (Heineken bekostigde de opleiding) en hi gaf zelf ooit aan, als econoom, een tijdje binnen Productie te willen werken. Nico Nusmeier, bedrijfsleider ir Zoeterwoude: een vriendelijke, forse man met pretoogjes. Hij heeft de uitstraling van een manager maar ooi de toegankelijkheid van 'zomaar een collega'. Hij spreekt zakelijk en gedreven, maar wil per se getutoyeerc worden. De bedrijfsleider aan het woord. OVER ZIJBI OPLEIDIIMGEHI: "Nadat ik in mijn geboorteplaats Kam pen de middelbare school had vol tooid, ben ik in Groningen econome trie gaan studeren. Eigenlijk zonder er bij na te denken wat ik eigenlijk met die opleiding wilde. Econometrie stond toen bekend als een moeilijke studie, voor mij was dat een uitdaging. Uiteindelijk heb ik als afstudeerrich ting Marketing gekozen, dat vond ik eigenlijk veel interessanter. Bij Bedrijfskunde heb ik nog een aantal bijvakken gevolgd, psychologie en sociologie onder andere. Daarom noem ik mezelf wel eens een 'soft geworden wiskundige'." "Op mijn 23e, meteen na mijn studie tijd in Groningen, ben ik als trainee begonnen bij Heineken. Eerst bij Vru- mona, waar ik een klus deed voor pro ductie-planning, daarna bij de Centra le Inkoop, wat nu Corporate Purcha sing heet. Mijn derde trainee-klus heb ik weer bij Vrumona vervuld, ditmaal op de marketing-afdeling. Om erva ring in de productie op te doen, heb ik daarna nog allerlei functies vervuld, van wachtchef in de Van der Helst- straat tot 'koperpoetser' bij de Schnei der Brauerei in Duitsland en techno logisch hulpje in Kinshasa, Zaïre. Nadat ik die werkervaring binnen Productie achter de rug had, heb ik een jaar op de Brouwerijschool in Gent gezeten. Daar ben ik gediplo meerd brouwer geworden en heb ik ook mijn vrouw leren kennen. We volgden een aantal lessen samen, ik deed de 'brouwkant' en zij volgde les sen in het kader van haar studie Bio chemie. Na die studie zijn we samen terug naar Nederland gegaan waarna we in 1989 zijn getrouwd." Nico Nusmeier OVER HET BUITEHLABID: "Begin 1990 zijn we met zijn tweeën naar Cagliari, Sardinië verhuisd. Daar ben ik begonnen als productie manager van de brouwerij. Op dat moment waren ze net bezig met uit breiding van de capaciteit: er werd een heel nieuw brouwhuis neergezet. Daar heb ik twee jaar gewerkt, daarna ben ik in Rome aangesteld als direc teur van drankhandel Alidrinks, ook een onderdeel van Heineken. In totaal hebben we vier jaar in Italië gewoond, dat was een prachtige tijd. In Rome leidden we ten opzichte van ons verblijf op Sardinië wel een heel ander leven. We woonden daar in een mooie buitenwijk. Op Sardinië heb ben we de taal goed leren spreken. Er bestaat daar helemaal geen 'expat- cultuur', daardoor word je gedwon gen om deel te nemen aan het Itali aanse leven. Dat is ons goed bevallen. Sardijnen zijn prima mensen om mee samen te werken. Na twee jaar op Sardinië kennis te hebben gemaakt met het Italiaanse leven, de taal en de cultuur, konden we daar in Rome goed gebruik van maken. Mijn vrouw heeft in Italië bijvoorbeeld een studie binnenhuisarchitectuur afgerond. We spreken nu allebei vloeiend Italiaans. "In oktober 1993 zijn we naar Nassau op de Bahamas verhuisd, waar ooi onze oudste dochter, Elena is geboren Daar werd ik aangesteld als Genera Manager bij het distributiebedrij Burn House. Acht maanden late kreeg ik ook de leiding over Com monwealth Brewery. De Bahamas i natuurlijk een prachtig gebied om t< wonen, je denkt meteen aan dii azuurblauwe zee met parelwit! stranden waar palmbomen op groei en. Zo ziet het er daar ook uit. Tocl moet ik zeggen dat de Sardijnse stran den niet onder doen voor die op d Bahamas. De Bahamas is wel een piel bij uitstek om te zeilen. Ik ben vai kind af aan al een sportliefhebbe geweest, dus dat was heerlijk. En gol: dat is ook een sport die ik daar vet beoefend heb. Ik heb altijd met voll teugen genoten van leven en werke: in het buitenland en hoop daar oo nog weer eens van te kunnen genie ten." OVER ZIJN FUNCTIES BIJ HEINEKEN IN NEDERLAND: "Toen we in 1996 weer terugkeerde naar Nederland, ben ik directer geworden van Corporate Purchasing dezelfde afdeling waar ik tien jaar eei der mijn tweede trainee-klus had vei vuld. Een aantal mensen uit mijn tra nee-tijd werkte er toen nog, dat wé een leuk weerzien. Het was een beetj het verhaal van krantenjongen t( miljonair, maar dan op kleine schaa Ik vond het zelf ook prettig om da: weer terug te keren: als trainee heb i daar een ontzettend leuke tijd gehai Toen ik daar als directeur aantrai maakte de afdeling een turbulente tij door. Er was net een plan klaar oi een meer team-based manier va werken op internationale schaal nci

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 4