1500 gulden voor ingeving ÉÉN OMBOUWSET VOOR ALLE FLESSEN dem bosch - Rob Simons en Mari van der Velden (van het B-Team van Colonne 15 Verpakken Den Bosch) dienden een idee in voor een beveili ging bij de flesontdopper van Colon nes 15 A en B. Kortgeleden is deze, zoals ze het zelf zeggen, "ingeving" beloond met 1500 gulden. Wanneer nu de ontdopper een krat geheel omhoogtrekt (wat enkele keren per week voorkomt), dan kan het volgende krat er niet onder terechtkomen. Dit leidde in het verle den altijd tot een vervelende storing op de lijn. Door de beveiliging stopt de ontdoppingsmachine en is het vastzit tende krat eenvoudig los te halen. "Het was eventjes nadenken, maar ineens kregen we een ingeving", ver telt Rob Simons. "Het is een vrij sim pele oplossing, die gemakkelijk te realiseren was." Op bijgaande foto Rob Simons bij de flesontdopper. Mede-bedenker Mari van der Velden kon door ziekte helaas niet worden gefotografeerd. dem bosch - Op Colonne 6 van de afdeling Verpakken in Den Bosch is het tegenwoordig mogelijk om met behulp van een bestaande ombouw- set alle mogelijke flessoorten te produ ceren. Waar voorheen twee mensen twee uur aan het werk waren om de vuiler om te bouwen, kan de bedie ningsman dit nu alleen in zestig minu ten. Het idee is afkomstig van de heer Esman, taakteammedewerker Ver pakken uit het A-team van colonne 6. Hij ontving 2500 gulden voor zijn idee. Naast de tijdwinst wordt er door de vondst ook bespaard op de wissel- delen en is er geen nasteltijd meer na de ombouw. Bovendien is het werk ergonomisch sterk verbeterd omdat er geen zware vormwielen meer hoeven te worden verwisseld.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 30