wm De achtste editie van Heineken Night of the Proms zal dit jaar van 21 november tot en met 2 december plaatsvinden in Rotterdam Ahoy'. De artiesten die zullen optreden, zijn: Wet Wet Wet, Lisa Stansfield, Emma Shapplin en Ole Edvard Antonsen. Zij treden op met het orkest II Novecento, dat uiteraard weer onder leiding staat van Robert Groslot. De presentatie van de tien concer ten ligt net als twee jaar geleden in handen van Bart Peeters. Natuur lijk zal er ook weer een 'surprise act' zijn. Maar het zou geen surprise zijn, ais de naam daarvan tevoren wordt onthuld. Dus dat blijft een verrassing tot het eerste concert. EMMA SHAPPLIIU Tijdens de Proms, waar klassiek en pop elkaar ontmoeten, neemt de in Parijs geboren Emma Shapplin het klassieke gedeelte voor haar rekening. Op elfjarige leeftijd, toen leeftijd genootjes nog kinderliedjes zongen, zong zij al de hele dag Mozart. Haar lief de voor klassieke muziek is nooit over gegaan. Alle baantjes die ze nam, nam ze om haar zanglessen te kunnen betalen. Op ongeveer 23-jarige leeftijd verscheen haar eerste album met negen bijzondere liederen. Gezongen in het Latijn en 14e- eeuws Italiaans. Lie deren om, zoals ie mand uit de muziek wereld zegt, 'kippen vel van te krijgen'. Bekend is zij vooral van de hit 'Spente le Stelle'. AIUTOMSEM De Noorse trompettist Ole Edvard Antonsen zorgt voor de instrumentale invulling. Hij heeft een uitgebreide staat van dienst en speelde in vele lan den met diverse grote orkesten. Vaak treedt hij samen op met de Britse pia nist en organist Wayne Marshall (vorig jaar te beluisteren bij de Proms), met wie hij sinds 1990 menigmaal een duo vormt. Antonsen heeft succes vol samengewerkt met verschillende pop-, rock- en jazzmusici, zoals Randy Crawford en het Willem Breuker Kol- lektief. Dit jaar bracht hij twee albums uit: één met 20e-eeuws trompetsona tes en een popalbum (zijn tweede): 'Read My Lips'. WET WET WET Uit een klein plaatsje nabij het Schotse Glasgow komt het kwartet Wet Wet Wet. Graeme Clark en Tommy Cun ningham leerden elkaar in 1977, toen ze twaalf jaar oud waren, kennen in een schoolbus. De eerste had net een gitaar gekocht, de tweede had net een drumstel gekregen. Samen met Neil Mitchell, die een keyboard kocht met geld van zijn bijbaantje, en zanger Mark McLachlan (beter bekend onder zijn artiestennaam Marti Pellow), vormden ze een groep. Negen jaar later volgde hun eerste album, opge nomen in Memphis. Het werd geen succes. Een jaar later schreven, arran geerden en produceerden ze zelf het nummer 'Wishing I Was Lucky' als protest tegen de werkloosheid in de tachtiger jaren. Het werd het eerste van een lange serie successen. Hun debuutalbum 'Popped In Souled Out' kwam op de Britse hitparade binnen op de tweede plaats, net na 'Bad' van Michael Jackson. Andere bekende albums van Wet Wet Wet: 'Holding Back The River' en 'High On The Happy Side' met het bekende nummer 'Goodnight Girl'. 'Love Is All Around', de soundtrack van de film 'Four Weddings and a Funeral' is ook zo'n bekende. Vorig jaar, tien jaar na hun eerste hitparade notering, brachten de vier heren van Wet Wet Wet hun tiende album uit. 'Ten' getiteld. LISA STABISFIELP Soul, jazz en dansmuziek zijn de stij len die terug te vinden zijn in Lisa Stansüelds stijl. Op 14-jarige leeftijd nam ze deel aan een talentenjacht. In 1983 richtte ze met schoolgeno- ten Andy Morris en Ian Devaney de groep Blue Zone op. Na de hit 'All Around the World' in 1989 werd Lisa als solo artiest gecontrac teerd terwijl haar componisten Ian en Andy musici en producers werden. Tien miljoen albums zijn de laatste acht jaar over de hele wereld van Lisa Stansfield verkocht. Daarnaast had ze succes met liedjes op de soundtracks van de films The Bodyguard en Inde cent Proposal. Haar laatste album heet 'Lisa Stansfield'. Volgens Lisa zelf het beste wat ze ooit heeft gemaakt. K AARTEBI De voorverkoop voor de tien concer ten van Heineken Night of the Proms startte 12 september. Net als andere jaren waren de kaarten in recordtijd uitverkocht. Heeft u geen kaarten kunnen be machtigen en zou u toch naar de Proms willen? Dan kunt u uw geluk beproeven bij de Vers van 't Vat Proms-actie. Stuur een (brief)kaart zonder enve loppe naar de redactie Vers van 't Vat (zie pagina 2 voor het adres). Schrijf op de kaart uw naam, afdeling, perso- neelsnummer, adres en woonplaats. En geef antwoord op de vraag: Welke artiest(e) was de surprise-act van vorig jaar? Onder de inzenders van de juiste oplossing verloten wij vijf maal twee kaarten (zitplaatsen) voor woensdag 2 december. Vijf anderen krijgen een fraaie troost prijs: een set van een Heineken Night of the Proms jack, T-shirt en pet. Uw inzending moet uiterlijk 1 oktober op de redactie aanwezig zijn. Mocht u niet in de prijzen vallen, niet getreurd. U krijgt begin oktober op uw werkplek een aardige verrassing van de Heineken Night of the Proms. In de begeleidende brief zult u kunnen lezen hoe u de Promsjacks, T-shirts en petten tegen speciale prijs in de PUM kunt kopen.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 29