FAMILIE VAI\I HET JAAR? Het gezin van Erik van den Hoek, bedieningsman Colonne 1, staat op dit moment gigantisch in de belangstelling. Tv-opnames, interviews voor kranten en tijd schriften, ga zo maar door. Muriël, de vrouw van Erik, deed begin dit jaar mee aan een wed strijd van het tijdschrift Margriet. Daarin werd gevraagd bijzondere gezinservaringen op papier te zetten. Deelnemers konden hiermee in aan merking komen voor de titel 'Familie van het Jaar'. Haar verhaal ging over de ziekte van hun dochter Vera en alles wat er binnen het gezin daarom heen gebeurde. Bij Vera werd in 1991 in een vergevor derd stadium kanker aan het lyntfe- systeem geconstateerd. Vera was op dat moment zes jaar oud. Muriël wil de haar verhaal kwijt, vooral omdat het positief eindigt en daarom een houvast voor andere mensen kan zijn. Na jarenlange behandelingen in het ziekenhuis gaat het wonder boven wonder heel goed met Vera. Zij heeft haar leven weer goed op kunnen pak ken, zit nu in de 2e klas HAVO/VWO en wil later kinderarts worden. In totaal kreeg Margriet 560 inzendin gen en het gezin Van den Hoek zit nu bij de laatste zes genomineerde gezin nen. De verhalen van alle zes gezin nen staan in de Margriet en zijn op tv uitgezonden. (De reportage van het gezin van Erik was op 3 september te zien op Nederland 2). Lezers en kijkers kunnen vervolgens hun favoriete gezin uitkiezen. De uitslag van deze wedstrijd wordt op 3 oktober in de Amsterdam Arena be-kendgemaakt. De droom van het winnende gezin wordt dan in vervulling gebracht. Mocht het gezin van Erik winnen, dan gaan ze naar Disney in Florida. Wij houden u uiteraard op de hoogte van de uitslag.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 14