Oorkonde voor Ridderronde AAD WINT ZILVER zoeterwoude - Aad Bervoets (Storingsdienst Brouwen Zoeterwou de) heeft tijdens de 11de Wereldkam pioenschappen voor Afstandbestuur- bare Boten een zilveren medaille in de wacht gesleept. Dit WK werd van 1 tot 9 augustus gehouden in het Franse Courville sur Eure. Het deelnemers veld telde 550 modelboot-eigenaren, afkomstig uit 27 landen. Aad voer met zijn twee zelfgemaakte mini-speedbo ten de Heineken Tornado en de Amstel Tornado in de 'Koningsklasse' 15 cc-motorinhoud). Dat Aad wat in zijn mars had bleek twee jaar geleden al. Toen werd hij Europees kampioen. Over het WK '98 zegt hij: "Je hebt eerst twee voorrondes van elk 20 minuten. Je moet dan zien datje bij de beste twaalf komt. Die mogen door naar de finale. Ik deed voor de elfde keer mee. Het was mij de vorige jaren niet gelukt om bij de beste drie te ein digen," aldus Aad, die zichtbaar blij is met zijn tweede plaats. Daarmee haal de hij onder meer de Telegraaf en op 19 augustus was hij te zien in Hart van Nederland op SBS6 in een vier minu ten durende special. voorzitter Aad Bervoets is voorzitter van de Modelbouwvereniging Woubrugge, die is aangesloten bij de Algemene Nederlandse Scheepsmodel Federatie (ANSF). Die overkoepelende organi satie is op haarbeurt aangesloten bij de NAVIGA, de wereldbond die de orga nisatie van het WK in handen heeft. "Dat is op zich een behoorlijke klus. Ze hebben het altijd perfect voor elkaar. Ze regelen tolken, bijvoorbeeld voor de Chinese en Argentijnse deelne mers. Ze organiseren een groots ban ket en deze keer kon je tussen de wed strijden door EuroDisney bezoeken." De Ridderronde Maastricht is door Koninklijk Horeca Nederland, afdeling Maastricht en Heuvelland, geëerd met de 'Oorkon de van verdiensten in goud'. Deze oorkonde wordt jaarlijks toegekend aan evenementen waarbij de horeca nauw betrokken is. Langs het 1,6 kilometer lange circuit zetten 47 horecabe drijven hun deuren gastvrij open. De Ridderronde vond 12 augustus plaats en was dit jaar voor het eerst op Het Net en Internet te bezoe ken. Naast informatie over het wieier- evenement kon de bezoeker van de site onder andere meedoen aan prijs vragen, een stem uitbrengen voor de Rondemissverkiezing en linies van andere wielerevenementen bezoe ken. Bovendien maakte Stadsbrou- werij De Ridder haar debuut op Inter net. 'Websurfers' konden zich via Internet aanmelden voor een brou- werijbezoek, meedoen in de 'Kelner race' en vanuit hun luie stoel speciale producten bestellen. De wedstrijd, die 85 kilometer over hellingen en kasseien voerde, werd gewonnen door Leon van Bon (op de foto geflankeerd door de rondemiss en Ridder-directeur Van Dongen Tor man). Aan de start verschenen acht renners die ook deelnamen aan de Tour de France waaronder de Russi sche kampioen Ivanov, die in Maas tricht als zesde eindigde. Het wieier- evenement trok ruim 30.000 toe schouwers. Foto linksboven: Aad met zijn medaille en modelboten. Op de groepsfoto van de Nederlandse WK-deelnemers staat Aad geheel links

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 13