Prijsvraag voor ffietsliefhebbers een eens )rima et dat ;t aan jaar igen- nret neter q een i van "Dat Alpe wam maal Wilt u ook in een gloednieuw Amstel Gold Race wielertenue de Alpe d'Huez (of het plaatselijke viaduct) 'opstoempen'? Stuur dan een brief(kaart) met daarop een beschrijving van uw leukste, gezel ligste of spannendste fiets- of wieleranekdote naar de redactie van Vers van 't Vat (zie pagina 2 voor ons adres). Vergeet niet uw naam, adres en perso- neelsnummer te vermelden. Onder de leukste inzendingen verloot Amstel Marketing vijf com plete Amstel Gold Race wielertenues. Uw inzen ding moet uiterlijk 15 september binnen zijn. kapot, total-loss. Het jaar daarop liep de etappe door het Centraal Massief. Die viel relatief gezien wel mee, maar vorig jaar hadden we weer een hele zware Pyreneeënrit met daarin de Tourmalet en de Aspin. Dit jaar stond de koninginnenrit in de Alpen met onder meer de Croix de Fer, de Gali- Van links naar rechts vier leden van het groepje dat in Amstel Goldrace tenue een etappe van de Tour reed: Frans Roelfse- ma, Michel de Carvalho, de Zwitserse sportlerares Theresa en Tony Doyle bier en een aankomst op Les Deux Alpes op het programma. Die etappe bleek later overigens de mooiste rit van de hele tour te zijn. Je weet wel, die etappe waarin een ontketende Pantani Ullrich op bijna negen minu ten reed. Dan weet je ook direct hoe zwaar die etappe was. Al moet ik er bij zeggen dat wij niet van die barre weersomstandigheden hadden." Uiteindelijk bleek slechts veertig pro cent van de ruim 5000 deelnemers opgewassen tegen dit 'Alpen-geweld'. "Van onze 13-koppige groep hebben er tien de eindstreep gehaald. Ik? Tja, dat is een verhaal apart. Tot nu toe had ik alle voorgaande etappes uitgereden. Dit jaar ging het helaas een beetje anders...", vertelt Frans met een pijn lijk gezicht. "De etappe begon nog goed. Na een wat moeizaam begin kreeg ik plotseling vleugels. Bij de beklimming van de Croix de Fer, zoals gezegd een berg van de buitencatego rie, reed ik als in een roes omhoog. Doping? Nee, wel een paar krenten bollen. Eten en drinken zijn enorm belangrijk. Ik had ook boterkoek bij me, dat is goed voor de koolhydraten. Ik moet niets hebben van die 'power- bars' en muesli-troep." VETTIG STUKJE ASFALT Nadat hij het halve deelnemersveld achter zich had gelaten, kwam Frans boven op de col. "Daar deed ik m'n jasje aan en 'topte' even mijn bidons af. Tijdens de rit moet je blijven drin ken. Zo'n Boogerd bijvoorbeeld, die is goed voor twaalf bidons. Ik heb ge- Het erepodium van de Amstel Gold Race 1998 noeg aan een bidonnetje of zes. Maar goed, even terug naar de etappe. De afdaling ging nog goed. Prima zelfs. Tot het moment, vlak voor St. Jean de Maurianne, dat ik op zo'n vettig stuk net geasfalteerd wegdek terecht kwam. Ik reed door een haarspeld bocht naar links en daar gebeurde het. Ik remde, mijn wiel gleed weg en toen ik probeerde om dit te corrigeren, kreeg ik een soort terugslag waardoor ik nog meer uit balans raakte. Vervol gens reed ik af op zo'n stenen muurtje langs de kant van de weg. Mijn fiets kwakte tegen het muurtje en ik vloog er met een rotgang overheen. Hup, zo het ravijn in. Na een val van ongeveer dertig meter, tenminste, dat zei de politie, kwam ik met behulp van wat rotsen en struiken tot stilstand. Won der boven wonder kwam ik eraf met een paar flinke kneuzingen, schaaf wonden en een scheurtje in mijn borstbeen. Maar om een lang verhaal kort te maken; ik heb de etappe niet kunnen uitrijden. Helaas, volgend jaar beter. "Je doet dus gewoon weer mee? "Ja, zeker weten. Oh ja", voegt Frans nog snel even toe, "de nieuwe Amstel Gold Race wielertenues zijn echt van uitstekende kwaliteit. Mijn handen waren alleen geschaafd op plaatsen waar die niet werden beschermd door de Amstel handschoenen. Ook de Amstel wielerbroek voorkwam erger. Nee, een ding weet ik zeker; zonder Amstel Gold Race tenue was ik er een stuk slechter aan toe geweest."

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 9