DUIZEND GULDEN VOOR POTOC1L Potfilter goed voor duizend gulden dem bosch - De heren J.A.M. van der Gouw en M.J. van Overdijk, C- functionarissen Regeltaken bij Ver pakken, werken aan Colonne 12 in Den Bosch. Een binnenlandlijn voor de retourflessen. Dat de spoelmachine van deze colonne regelmatig uitviel omdat er te weinig pompdruk was, was hen een doorn in het oog. Een klein filter onder in de waterspoelzak- ken was de boosdoener. Een zeventig centimeter hoog potfilter bracht uit komst. Deze raakt niet meer verstopt en is bovendien gemakkelijker schoon te maken. Jan van der Gouw en Rinie van Overdijk kregen duizend gulden voor dit idee. Het is wellicht niet de laatste beloning die ze krijgen, want het afgelopen jaar hebben ze geza menlijk nog vier ideeën ingediend. zoeterwoude - Zoals hardrij ders op de weg worden 'geflitst', zo lopen de Zoeterwoudse exportflessen die boven hun doos uitsteken sinds kort ook tegen de (foto)lamp. En dat dankzij een idee van de heren Stan van Bommel en Huig van der Plas. Na de nieuwbouw van Colonne 2 waren er wat problemen bij de inpakkers. Flessen die niet goed in de dozen naar beneden waren gezakt, beschadigden in een later traject. Rayonmonteur Colonne 2 Van Bommel en bestu ringsmonteur Van der Plas hadden de oplossing. De flappen van de export dozen worden naar buiten toe omge klapt en gespreid. Een gemonteerde fotocel bekijkt of de flessen niet boven de doos uitsteken. Is dat wel het geval, dan stopt de band van de inpakmachi- ne. Een brandende alarmlamp maakt de operator attent op de situatie, zodat hij de uitstekende fles goed in de doos kan zetten. De fotocel is niet alleen op Colonne 2 maar ook op de andere exportcolonnes gemonteerd. Het idee leverde de heren duizend gulden op. Van Bommel (links) en Van der Plas bij de fotocel

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 30