DEIU BOS GEZAME J.C. KREB zoeterwoude - Na 33 dienstja ren bij Heineken maakt Jaap Kreb gebruik van de VUT-regeling. Op 2 juli nam hij, samen met zijn vrouw en kinderen, afscheid van de brouwerij. Tijdens de receptie in De Hooiberg sprak directeur Productie Han de Goe deren van Heineken Nederland hem toe. Hij vertelde hoe het allemaal in 1965 was begonnen, toen Jaap bij Heineken Rotterdam brouwmeester werd. Daarna volgden nog vele func ties. "Een van de opmerkingen uit die tijd was 'heeft een positieve persoon lijkheid en positieve instelling' en dat is de overige 33 jaar niet veranderd. Positive thinking, positieve houding ten aanzien van Heineken", aldus Han de Goederen. Na functies bij onder meer Verpakkingsontwikkeling en de Centrale Kwaliteitsdienst, werd Jaap Kreb acht jaar geleden chef van Emballage Inkoop en later van Cen trale Productie Inkoop. De laatste twee jaar heeft hij meegewerkt aan het opzetten van onder meer product- beleid. Directeur De Goederen zei dat hierbij Jaaps kennis zeer van pas is gekomen. Onder de aanwezigen in De Hooiberg bevond zich ook een groot aantal externe leveranciers en oud collega's. De Goederen wenste het echtpaar Kreb veel goeds in de komende jaren en wenste Jaap, die inmiddels naar Friesland is verhuisd, veel plezier bij zijn hobby's zeilen en golfen. Als afscheidscadeau kreeg hij een kope ren scheepsbel voor zijn zeilboot, waarmee hij veel in Friesland vaart. Tot slot sprak de afscheidnemer zelf een dankwoord uit. den bosch - Op 3 juli namen vier medewerkers afscheid om gebruik te maken van de ROWOR-regeling. Dat waren de heren C. Driessen, E.T. Esposito, W.E. Frijters en A.J. Schelle kens. Voorafgaand aan de receptie werd de scheidenden en hun partners een lunch aangeboden in café-restau rant De Roode Leeuw in Den Bosch. Daarna vond er een receptie plaats in de Cambrinuskelder van de Bossche brouwerij die door vele collega's werd bezocht. Ad Schellekens werd hier toege sproken door zijn teamleider René Reumerman. Ad Schellekens (58 jaar) trad in dienst in november 1966 als monteur in de toenmalige Bottelarij Werkplaats. In 1992 ging Ad om gezondheidsredenen in dagdienst werken op het Technisch Bureau en deed daar alle voorkomende admini stratieve werkzaamheden, alsmede assisteerde en verving hij collega- monteurs.In september 1996 werd Ad benoemd in de functie archiefbeheer der binnen het taakteam Ondersteu nen van de Technische Dienst. In de speech complimenteerde de teamlei der Schellekens dat hij was geslaagd in een moeilijke klus, namelijk het sane ren van het archief. Teamleider Bas Zegers vertelde over Bovenste rij v.l.n.r.: de heer en mevrouw S Onderste rij v.l.n.r.: het echtpaar Driessen mevrouw Frijters Elio Esposito, dat deze altijd een harde werker was, loyaal naar Heineken en collega's toe, en hij was een goede vakman, die zijn zaken goed op een rijtje had. Elio Esposito (58 jaar) stapte in januari 1975 over van de Remington Machinefabriek naar Heineken, waar hij productiemedewerker werd bin nen Verpakken. Elio werkte onder andere aan machines als de inpakker, de uitpakker en de flessenspoelmachi- ne. De overstap naar Heineken was voor hem even wennen. Bij Reming- ton werkte hij binnen de afdeling montage van kantoormachines en nu kwam hij in 3 ploegendienst aan de tllekens en de heer en mevrouw Esposito. de heer Frijters met zijn schoonzus, Pasteur. Esposito is een man die zich snel aan veranderende situaties aan past, omdat hij zich daarvoor open stelt. Berend Hut, de teamleider van Cor Driessen, vertelde over Cor's loop baan. Cor Driessen (58 jaar) trad in maart 1970 in dienst als productieme dewerker Verpakken. Om gezond heidsredenen ging Cor in 1994 cor vee-werkzaamheden doen op onder meer Colonne 11. Een job die hij tot ieders tevredenheid prima uitvoerde. Cor staat binnen Heineken bekend als een man die van gezelligheid houdt, graag een praatje maakt met mensen en een positieve instelling heeft. Teamleider Peter Hogervorst ver ving de teamleider van Willy Frijters. Hij leidde de toespraak in en vertelde een en ander over Willy. Daarna gaf hij het woord aan Arnold van der Heijden, een collega van Willy, die op geheel eigen wijze zijn collega toe sprak. Eind jaren zestig werden veel Belgen geronseld uit Poppel en Weel de en Turnhout om voor Heineken in Den Bosch te komen werken. Zo ook Willy Frijters (58 jaar), die in mei 1968 in dienst trad als productiemedewer ker Verpakken. Deze functie heeft hij altijd vervuld binnen de B-ploeg.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 25