mm mI Natuurlijk schenkt het café Heineken, want dat is volgens Meester het eerste waar de klanten om vragen. "We heb ben hier dan ook drie kelderbiertanks van Heineken van elk duizend liter in de kelder liggen. In een zomers week end gaan die gegarandeerd leeg. Ook Wieckse Witte en Vos zijn in trek. Ver der schenken we het hele assortiment van Heineken en Vrumona. Om te illustreren hoe het hier loopt: we begonnen met drie tappunten voor bier. Dat werden er al snel vier en sinds kort hebben we er zelfs vijf." Over de service van Heineken zijn de ondernemers tevreden. "Als er iets fout gaat, wordt het snel gerepareerd zodat we kunnen doortappen. Geluk kig maar, want Bumpers zonder bier, dat kan natuurlijk niet." De bovenverdieping van de bar -de Beach Club- is in Caribische stijl inge richt. Palmen, zand, een surfplank, een heuse speedboot en een water scooter: je raakt er snel in vakantie stemming. De muren zijn creatief beschilderd door een Arnhemse kun stenaar. In het herentoilet hangt een lachspiegel die voor heel wat hilariteit zorgt, wat de ontspannen sfeer in de Beach Club nog verhoogt. De beeld rit de après-ski bar wil het nog wel eens sneeuwen schermen die her en der in de zaal hangen vertonen ter inspiratie video films met extreme watersporten. SBIEEUW IHl DE ZOMER Beneden is het café ingericht als après- ski bar, met een blokhut, een giganti sche kerstman, winters beschilderde muren en een gipsbeen. Glühwein en Jagertee zijn aan de bar verkrijgbaar en de disc jockey doet zijn werk vanuit een heuse oranje skigondel. Als de zaak vol is, wil het nog wel eens flink sneeuwen in Bumpers, zodat de gas ten tot aan hun knieën in het witte goedje staan te dansen. Winter én zomer. Wat ook in alle jaargetijden gebruikt wordt, is het overdekte terras, dat op koude dagen verwarmd wordt. Het is niet volgens een bepaald thema inge richt, maar biedt dagelijks een comfor tabele zitplaats aan pauzerende win kelaars. RECLAMESTUNT door dat alles onderwerp van gesprek in de regionale pers en was in een mum van tijd wereldberoemd in Arn hem en wijde omgeving. LEUKE EVENEMENTEN "We zijn heel tevreden, het loopt al sinds de opening perfect", zegt Mees ter. "Naast de mensen uit de regio komen ook alle Nederlanders hier kij ken die in onze zaak in Frankrijk zijn geweest. Of ze nu in Amsterdam wonen, in Limburg of Zeeland." De meeste mensen die naar Bumpers komen, zijn tussen de achttien en de dertig jaar, precies de doelgroep waar op de ondernemers zich richten. Om nog meer publiek te trekken, heeft Bumpers voor het eind van de zomer een - nog geheim - programma met bekende artiesten op stapel staan. Ook voor in de verdere toekomst zijn er volop ideeën voor evenementen. DRIEDUIZEND LITER HEINEKEN Initiatiefnemers van de bar zijn Ewout Haanstra en Eric Meester, twee hore caondernemers die al een zaak had den in Val Thorens, een wintersport plaats in de Franse Alpen. Uit het suc ces van deze après-ski bar werd het idee geboren om ook in Nederland iets dergelijks op te zetten. In december realiseerden ze dit plan. Dat kan overi gens niemand ontgaan zijn, want de reclamestunt van Meester en Haan stra haalde de kranten. Ze hingen Arnhem vol met posters waarop het welgevormde achterste prijkte van een dame op skischoenen. Menig automobilist raakte daardoor tijdelijk de macht over het stuur kwijt en een enkeling raakte zelfs een boom. Jon gere fans haalden 's nachts stiekem de posters uit de abri's. Bumpers werd Elke maand belichten we een nieuw of ver nieuwd horecapunt dat één of meer van onze biermerken schenkt. Vanzelfsprekend zochten we dit keer een zaak op met een zonnige sfeer. Het werd Bumpers, een beach-café (annex après-ski bar), gevestigd aan de Korenmarkt 29 in het zomerse horecahart van Arnhem. Het is er vrijwel altijd feest. Zeker op zaterdag, als de sfeer op z'n hoogtepunt is en iedereen op de tafels en de bar danst. Bumpers is een popu laire gelegenheid om alle soorten stress van je af te schudden - en dat is dan ook wat zo'n vijfhonderd mensen per avond er komen doen. Steevast staat er in het weekend bovendien een massa bezoekers voor de deur, die stuk voor stuk wachten tot ze de plaats van een vertrekker kunnen innemen. Bumpers - open van 10.00 tot 2.00 uur - blijft daardoor tot in de kleine uurtjes vol. In Arnhem en omgeving is weliswaar geen strand of skipiste te bekennen, maar wat iedereen in dit beach- en après-ski café zoekt is Met een pilsje onder een palm, dat is pas zomers natuurlijk de bijbehorende gezellig heid. En die biedt Bumpers absoluut. LACHSPIEGEL

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 24