Blik op oneindig Stevige tegenwind, flreip§epg&> regenbuien, prachtig weer en een record aan uitvallers. De 82e editie van de Vier daagse van Nijmegen kende het allemaal. Evenals, zoals vanouds, sportiviteit, ver broedering en saamhorigheid. Hissen de ruim 37.000 wandelaars die dinsdag 21 juli van start gingen, bevond zich vanzelfsprekend ook een aantal Heineken collega's. De meeste Heineken medewer- k(st)ers die meeliepen, deden dit onder de vlag van de Heineken Wan delsportvereniging. Over hun (toe komstige) deelname schreven we in het meinummer van Vers van 't Vat. Meestal lopen zij individueel, om elkaar 's avonds in het hotel weer tegen te komen.. De laatste dag verza melen zij zich op een tevoren afge sproken punt om gezamenlijk, in Hei- neken-tenue, naar de eindstreep te lopen. Dit jaar was dat een bijzonder shirt. Want in verband met het 40- jarig bestaan van de Heineken Wan delsportvereniging, droegen alle 29 deelnemers (van wie er overigens één de finish niet haalde) een T-shirt met oud Heineken etiket. Een aantal Heineken collega's liep niet met de Heineken-groep mee. Zoals Maarten van der Meer van de DIM Commercie in Zoeterwoude, die dit jaar voor het eerst deze Vierdaagse liep. En zoals tapper/kelners Jan Bertrums en Leon Pijnenburg van de afdeling Ontvangsten uit den Bosch. Voor hen was het respectievelijk de vierde en vijfde keer dat zij voor dit evenement de wandelschoenen aantrokken. "De sfeer is het leukste", zegt Jan Ber trums. "De onderlinge saamhorigheid is groot. Mensen die je niet kent, die je erdoorheen helpen als je het moeilijk Om het 40-|arig bestaan te vieren, houdt de Heineken Wandelsportvereni ging zaterdag 26 september van 16.OO tot 18.OO uur een receptie. Iedereen is van harte welkom in het H.O.C. te Den Bosch en natuurlijk vooral de oud-leden van de wandelsportvereniging! hebt. Zoals ik dat ook bij anderen pro beer te doen, wanneer ik zie dat zij stuk zitten. Waarom ik meewandel? Je doet het voor jezelf. Voor een ander hoef je het niet te doen. Het geeft je een goed gevoel, als je over de eind streep komt." Jan en Leon lopen al vier jaar samen. "Leon is ermee begonnen. Door zijn verhalen heeft hij mij er ook enthou siast voor gemaakt. Zo zijn we samen gaan lopen. We lopen altijd de vijftig kilometer. Ik doe er een stapje bij, hij een stapje terug. Dat gaat goed", ver telt Jan. Wil de een even rusten, dan loopt de ander door en ontmoeten zij elkaar later weer op een afgesproken plaats. Veel oefenen doen ze niet. "Wij zijn in ons werk gewend veel te staan. Dat scheelt. Maar verder zeggen we altijd 'het zit tussen de oren'. Dus: blik op oneindig, verstand op nul en door gaan..." Soms is dat doorgaan best moeilijk. "Ik had het de tweede dag moeilijk. Bij het Rode Kruis zeiden ze dat ik te wei nig had gedronken. Dan verzuren je De HWV-wandelaars in hun bijzondere shirt spieren. Daaruit heb ik wel lering getrokken. Verder ging het goed. We hebben prachtig weer gehad. Niet te heet, lekker om te lopen." De laatste dag gaat vaak het beste. De gedachte aan de intocht, de vele tienduizenden toeschouwers langs de route om wan delaars met bloemen en applaus te verwelkomen en natuurlijk de eigen familie die je zal opwachten, geeft meestal extra energie. "Die laatste dag is zó leuk, het publiek is zo enthou siast. Het is echt een leuk evenement. We zijn van plan zo lang mee te doen als dat kan", aldus Jan Bertrums. Willem van der Heijden (Hygiënist Brouwen H'Bosch) (44): "Ik heb dit jaar voor de 19de keer meegedaan als lid van de Heineken Wandelsportver eniging. Het blijft een wandelfeest. We hebben al sinds jaren een goed hotel, dat inspeelt op de speciale wensen van de wandelaars. Kijk, wij staan om drie uur 's morgens op. Als je dan eieren met spek wil eten, wordt dat gewoon voor je gebakken. Ondanks het vroe ge tijdstip. Gebakken eieren met spek zijn een goede ondergrond als je om vier uur 's morgens aan een wandel tocht moet beginnen. Ik train vanaf maart tot en met juni voor de Vier daagse. Vooraf nemen we een week of twee rust. Niet iedereen doet dat, maar ik ben er op die manier hele maal klaar voor om de Vierdaagse te lopen. Van wie ik de liefde voor de wandelsport heb? Van mijn vader Wim, oud-Heineken man, die in Rot terdam en Den Bosch heeft gewerkt. Hij was ook lid van de Heineken Wan delsportvereniging en vroeg of ik een keer mee wilde lopen. Sindsdien ben ik het blijven doen." Leon Pijnenburg (rechts) en links van hem Jan Bertrums na de eindstreep. Zij worden niet alleen door hun familie ingehaald, maar ook door hun chef Cees Voermans, hoofd Ontvangsten in Den Bosch

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 20