jjjj A Nieuw: Bjj jdc RïJik 'bjJjjü 1jU3 HftJ j De uitbreidingen bij Zlaty Bazant, de Heineken brouwerij in Slowakije, zijn in volle gang. Begin juli zijn vijf nieuwe tanks in gebruik genomen voor het vergistingsproces. De tanks heb ben een inhoud van 4.000 hecto liter en zijn nodig voor de capaci teitsuitbreiding van de brouwe rij tot 1,2 miljoen hectoliter. Vol gens toeschouwers was het transport van de tanks, met elk een diameter van 5,7 meter en een lengte van 17,5 meter, een bijzondere 'happening'. Daar wilden we uiteraard wel iets meer over weten en daarom bel den we even met Invest Project Engineer Harm Böhmermann, die het 'project' in Slowakije van dichtbij meemaakte. Het transport van de tanks was een van de grootste die ooit in het gebied heeft plaatsgevonden", vertelt Harm. "De nieuwe tanks waren al in april via de Donau aangekomen in de haven Komarno. Vanuit deze stad moesten de tanks naar de thuisbasis van Zlaty Bazant worden vervoerd. Een tochtje van maar 25 kilometer, dat al met al toch behoorlijk wat voe ten in aarde had. Nog voordat de eer ste drie tanks goed en wel getranspor teerd konden worden, hadden we al tal van voorbereidingen getroffen. Zo hebben we bijvoorbeeld vergunnin gen moeten regelen om door bepaalde Het eerste zware transport, onder heuse politiebegeleiding, nam uiteindelijk maar liefst vier uur in beslag. "Vier uur over 25 kilometer! Tijdens de rit zijn ongeveer dertig kabels omhoog gehouden. Tot drie keer toelukte dit niet en hebben we de kabels maar doorgeknipt om ze vervol gens direct weer te repareren. Langs de route stond de lokale bevolking te juichen en te klap pen en er kwam zelfs een vlieg tuigje overvliegen om een en ander nog beter te kunnen zien. Schoolkinderen stonden aan het hek van de school terwijl ook het per soneel van Zlaty Bazant gespannen toekeek hoe alles in zijn werk ging", vertelt Harm. Pas nadat het eerste transport een feit was, konden de laat ste twee tanks worden opgehaald in Komarno. Dit omdat in de wijde omtrek maar drie trucks beschikbaar waren die het grote gewicht van de tanks, zo'n 27 ton, konden vervoeren. Oefening 'baarde' klaarblijkelijk weer eens kunst, want het tweede vervoer ging een stuk sneller: 's avonds om acht uur werden de tanks op het ter rein gelost. zoeterwoude - Dorstige bezoe kers van het Scheveningse strand hebben er al kennis mee kunnen maken; naast de al bekende Major Tom Biertap is nu ook de Backpack Rack als promotie inzetbaar. Horeca ondernemers kunnen hiermee Hei neken en Amstel bier in blik 'mobiel' verkopen. De Backpack Rack, een tas waarin 36 gekoelde blikken gaan, is uitermate geschikt voor strand en grote evenementen. Omdat de proef op het strand in Scheveningen een succes is gebleken, is de Backpack Rack voortaan als promotie inzet baar. schoolkinderen dorpjes te mogen rijden. Daar naast is van tevoren het aantal elektriciteitskabels dat vanwege het transport omhooggehouden moest worden in kaart gebracht en bepaald welke wegen er moesten worden afgezet."

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 13