wordt hij productmanager voor Jagermeister en geïmporteerd gedistil leerd bij de Gedistilleerd en Wijngroep waarvan de marketingafdeling des tijds was gehuisvest in het hoofdkan toor van Heineken in Amsterdam. Medewerkers van de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland, die in 1979 een nieuw pand in Zoetermeer betrokken, zullen zich Erik Korthals Altes nog wel herinneren. Hij was er senior product manager gedistilleerd, hoofd van de Marketingafdeling en commercieel directeur. "Toen kreeg ik een nieuwe baas, Martin Folmer, die vond dat het na zo'n elf jaar gedistilleerd en wijn tijd werd dat ik me wat ging verbre den. Ik was het daarmee niet oneens en kwam daardoor op de 'transferlijst' te staan. Waarop in april 1987 Paddy Cronin, de toenmalige regionaal di recteur Azië, me vroeg Chief Executi ve van Malayan Breweries in Maleisië te worden", blikt Korthals Altes terug. "De familie vond het wel spannend. Onze jongste dochter was net klaar met de lagere school en had nog nooit Engels gehad. Alledrie onze kinderen zijn die zomer een paar weken naar een talencursus in Cambridge geweest om wat ervaring in het Engels op te doen. Ze hebben het allemaal fantas tisch gedaan op de internationale scholen en universiteit in Nederland. De oudste twee zijn inmiddels afgestu deerd en de jongste is over een paar maanden klaar." TERUG IN NEDERLAND Na functies bij Guinness Anchor Ber- had (ontstaan uit de fusie van Malayan Breweries Malaysia en Guinness Malaysia), was hij President Directeur van PT Multi Bintang Indonesia en de laatste vier jaar Managing Director van DB Group Ltd. in Nieuw-Zeeland, voordat de heer Korthals Altes weer terugkwam in Nederland. Hoewel hij door Vers van 't Vat, knipselkranten en via Internet in zijn buitenlandjaren voeling hield met Nederland, was er in elf jaar veel veranderd. BROUWEN ZIT IN HET BLOED Toen Erik Korthals Altes voor zijn nieuwe baan werd gevraagd, zei hij niet meteen ja. "We moesten er echt wel even over nadenken. Het is een geweldige eer. Maar je moet je ook afvragen of de baan bij je past en of je er iets aan kunt toevoegen. Ik heb altijd in relatief kleine bedrijven gewerkt. Als je iets wilde veranderen, Hij is een brouwerszoon maar weet ook alles van koffiecreamers, tabak en gedistilleerd. Houdt van snel beslissen en doen. Kan slecht tegen 'gemiezemauw' en negatieve energie. Gelooft in teamwork. Voelt zich ongemakkelijk als er 'u' tegen hem wordt gezegd. Drinkt graag een Amstel 1870 en is een rugbyfan. Een kennismaking met de nieuwe Algemeen Directeur van Heineken Nederland: Erik Korthals Altes. 1 jjjaar geleden werd Erik Kort- ihals Altes geboren in Amers foort. Liefde voor het bierbrouwen kreeg hij als het ware met de paplepel ingegoten, want zijn vader was alge meen directeur van het familiebedrijf, de Phoenix Brouwerij. Een kleine brouwerij, die werd overgenomen door Oranjeboom dat later overging naar Allied Breweries, nu onderdeel van Interbrew. De jonge Erik stak er in de vakanties regelmatig de handen uit de mouwen. "Als teenager heb ik er het geld, 25 gulden schoon in de week, verdiend voor een bromfiets. Ik heb onder meer in het brouwhuis, de kelders en vooral in de bottelarij gewerkt", vertelt de nieuwe Alge meen Directeur van Heineken Neder land. Zijn ouders zullen in die tijd waarschijnlijk niet voorzien hebben dat hun zoon na een glansrijke carriè re zo'n toppositie bij Heineken zou bekleden. "Ik was een hopeloze leer ling op school. Stout en veel te speels. Dat heeft wel een paar jaar gekost." Aan de Rijks Hogere Landbouw Tech nologische School studeerde hij onder andere bier- en frisdrankentechnolo gie. Tijdens zijn militaire dienst deed hij een cursus Marketing, omdat dit 'nieuwe' vak hem wel aansprak. "Ik vond de commerciële kant van het bedrijfsleven veel leuker." Vandaar dat zijn eerste baan niet in de productie was, maar op de Marketingafdeling van Douwe Egberts. Het eerste pro duct, dat assistent productmanager Erik Korthals Altes op de markt intro duceerde, was een koffiecreamer die nog steeds te koop is: 'Licht en romig'. Dat hij geheel achter zijn product stond, blijkt wel uit het feit dat de heer Korthals Altes ook nu nog het liefst koffie ("van Douwe Egberts natuur lijk") drinkt met creamer in plaats van melk of room. Als productmanager tabak was hij later verantwoordelijk voor alle shag en pijptabak van Dou we Egberts. HEINEKEN-JAREN 22 jaar geleden, in september 1976, begint zijn carrière bij Heineken. Dan

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 8