Oranjekoorts bij Heineken PvdA verwerpt financieel formatieplan Ruim tien miljoen Nederlanders zaten de afgelopen weken aan de buis gekluisterd om de prestaties van 'ons elftal' in Frankrijk te bekijken. Een aantal dat opliep, naarmate het toernooi vorderde. De medewerkers van Heineken vormden daarop geen uitzondering. Wat wel uitzonderlijk was, was dat veel collega's uit de Produc tie, die door hun ploegendiensten de wedstrijden niet thuis of in een café konden bekijken, de gelegenheid kre gen onder werktijd te kijken. Daartoe stonden er in de bedrijfsrestaurants van Den Bosch en Zoeterwoude grote schermen opgesteld. Zodra het Neder lands elftal in actie kwam, verzamelde zich daar een grote groep belangstel lenden. Velen gehuld in oranje kleren, met petten en vlaggen en zelfs geschminkt. "Op de avondwedstrij- den kwamen zo'n honderdtwintig mensen af. Voor de wedstrijd Neder- land-Mexico, die om vier uur 's mid dags begon, waren het er zeker twee honderd", vertelt Rob van Egmond van het Zoeterwoudse bedrijfsrestau rant. Het publiek bestond voorname lijk uit medewerkers van Verpakken, maar ook van DCS, de TD en een aan- Kan tine H'Bosch Cambrinuskelder bekeek (zie foto linksboven). Op WTC Schiphol greep het vierkoppige bestuur van de nieu we personeelsvereniging van de Hei neken Export Group de wedstrijd Nederland-Mexico aan om een groot scherm in de ontvangstruimte neer te zetten. Alle exportmedewerkers en hun (veelal buitenlandse) gasten, die die middag aanwezig waren, keken gezamenlijk naar de wedstrijd. Om in de stemming te blijven, trakteerde de personeelsvereniging na afloop op een Mexicaans diner in de ontvangstruim te. tal chauffeurs. Tijdens de wedstrijd waren alle buffetten dicht, om geloop tussendoor te voorkomen. Bovendien mochten mensen die na de wedstrijd nog moesten werken, geen bier drin ken. De spanning was vaak te snijden. Maar zodra er werd gescoord, was de stemming uitbundig. Het is heel enthousiast ontvangen dat ze onder werktijd naar het Nederlands elftal mochten kijken. Dat was nog nooit gebeurd. Mensen maken er ook geen misbruik van. Ze komen vlak voor de wedstrijd, en gaan daarna weer weg." Ook de drie-ploegendienstmedewer kers uit Den Bosch mochten naar het voetbal kijken. Die verpakkingslijnen die stilgelegd konden worden, werden stilgelegd. Het haalde daags na Neder land-Mexico zelfs de voorpagina van De Volkskrant. De kijkers werkten ver volgens een uur extra door, zodat hun collega's van de volgende dienst eerst thuis de wedstrijd konden afkijken. Zo waren er meer afdelingen die iets rondom het voetbal organiseerden. Zoals de horeca-unit Midden-Brabant die Nederland-Mexico in de Bossche Franse aanpuk van voetbalrellen wekt grote twijfel» Cliina ontvang Clinton met arrestatie dissidenten

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 6