voor de heer Strobos kunnen beteke nen. Daarin denken wij goed geslaagd te zijn door het kopen van een leuk programma waarin de gebruiker zich een tijdje M.C. Escher kan wanen." DOCHTER BAARDE MOEDER Voorzitter Karei Vuursteen van de Raad van Bestuur ging in op de ver houding van Heineken Nederland en Corporate. "Dat is toch die van de 'dochter' die de 'moeder' heeft gebaard. En wat betreft de huidige situatie is het Heineken Nederland die initiatieven neemt, die toch vaak bepalend zijn voor andere werkmaat schappijen. Rob heeft daarin een enorme rol gespeeld. De performance van Heineken Nederland was onder zijn leiding voortreffelijk. De turn around die Rob heeft gerealiseerd betrof alle aspecten van de onderne ming: nieuwe marktoriëntatie, de focus op het Heineken-merk en de verschuiving van arrogantie naar 'eagerness'. De bekroning, de erken ning door de buitenwereld, was de kwaliteitsonderscheiding uit handen van minister Borst. De erkenning voor hemzelf was het ontwikkelen van een mentaal steengoede, goed renderende onderneming." ■no ten, uur leb- ij ke arin mi- ver gen ties, 'de- \an lent teid ïen, ken uk- Ilen mst I, ik tzet het we dus zaal De heren Drost (Raad van Bestuur) en Strobos Strobos, die 28 jaar voor onze onder neming werkte, sloot zijn afscheidsre de af met de woorden: "Ik wens u allen, maar in het bijzonder Heineken Nederland, alle succes in de toe komst." Intussen is hij opgevolgd door Eric Korthals Altes, met wie u elders in deze Vers van 't Vat een interview kunt lezen. De heerA.H. Heineken tijdens de afscheidsreceptie samen met de scheidende directeur R.V. Strobos tigheid iedereen weer aan het denken te krijgen. Waarbij Rob van tijd tot tijd een soms meewarige blik kon wer pen: 'Word ik wel begrepen?' Meestal wel (gezien het resultaat)," zo sprak De Goederen. LAATSTE COR-APVIES De Groepsondernemingsraad ontbrak niet om afscheid te nemen van haar overlegvoorzitter. Frans van Oorschot namens de GOR: "Toen ik de eerste keer de kamer van de heer Strobos inkwam, was het eerste wat mij opviel de afbeeldingen van het werk van de graficus M.C. Escher. Op zich niet zo verwonderlijk want er zijn wel wat vergelijkingen te trekken: Regelmaat en orde, geen lege plekken, alles geor ganiseerd. En dan nu de metamorfose van een zeer actief naar een wat min der druk leven. Dat zal de nodige aan passingen gaan vergen. Maar gelukkig kunnen de (onlangs door Strobos aangeschafte-red.) computer en Escher daarbij helpen. Op 17 juni, als ik het goed heb, was het 100 jaar gele den dat Escher werd geboren. Ter gelegenheid daarvan is er weer lande lijke aandacht voor Escher. Dus niet te vlug naar Spanje vertrekken, eerst even in Baarn en Rotterdam de over zichtstentoonstellingen bekijken. Dat is ook meteen mijn laatste GOR- advies aan u! Dat alles overwegende leek het ons een goed idee om eens te kijken wat de computer en Escher ten van dit veranderingsproces. En Rob Strobos was daar de exponent van. Hij moest namelijk zelf het mees te veranderen en heeft laten zien dat het kon. Mensen buiten Heineken Nederland moeten vaak gedacht heb ben: waar zijn ze nu mee bezig? Grof- structuur, fijnstructuur, indalen, weg- leren: nieuw vocabulair. We kunnen er veel over vertellen én het wérkt." "Rob is een man van de lange termijn en elk jaar weer was de voorbereiding van de plannen óók voor Rob zelf een grote uitdaging. Nieuwe ideeën en mogelijkheden uitwerken, innovatief denken, nieuwe invalshoeken en hij wist met een grote mate van standvas Rob Strobos met zijn secretaresse Wil de Heer

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 5