FILTER 07 GEOPEND Lijn 4 Vrumona ingrijpend gemoderniseerd 'S-HERTOCEIUBOSCH - Met het tappen van een vers biertje, recht uit de filterinstallatie, stelde Directeur Productie van Heineken Nederland Han de Goederen het nieuwe filter 07 van onze Bossche brouwerij in gebruik. Dat gebeurde op 19 juni, in aanwezigheid van de bedrijfsleiding en de meeste leden van de F-teams (medewerkers Filtratie). Filter 07 is de nieuwste aanwinst van Filterkamer 2. Reden voor de bouw van de filterinstallatie was capaciteits uitbreiding. De bouw is snel verlopen. Acht maanden nadat goedkeuring is verkegen, kon het filter in gebruik worden genomen. Dat is vier maan den korter dan gebruikelijk is. In de filterkamer vindt de laatste behandeling plaats van het bier dat uit de lagertanks komt, voordat het naar de Helderbierkelder gaat. De nieuwe filterinstallatie is functioneel en fysiek vrijwel gelijk aan de eerder gebouwde filters. Wel is bij de bouw gebruikge maakt van de laatste stand der tech niek. Flet gevolg is dat het nieuwe afvangfilter nóg fijner filtreert dan het oude. Door gebruik te maken van in line apparatuur, is de procesvoering veiliger. Tevens is veel nadruk gelegd op het zogenoemde 'sanitaire' ont werp: het gemakkelijk kunnen reini gen van de installatie door zo min mogelijk bochten en T-stukken tussen leidingen toe te passen. Bijzonder was dat tevoren met behulp van driedi mensionale technieken het ontwerp van alle kanten kon worden bekeken. Zo was goed de bereikbaarheid voor de medewerkers te beoordelen. "Flet was een heel leuk project", zegt pro jectleider Twan Wouters. "Vooral door het goed gemotiveerde team dat zich ennee bezighield, was het een fijn project om te doen." Filter 07 heeft een capaciteit van 600 hectoliter per uur. Onder het toeziend oog van projectleider Twan Wouters en teamleider Filtratie Petra Hissink, brengt directeur Productie Han de Goederen een toost uit op de nieuwe fil terinstallatie bun nik - Colonne 4 van Vrumona is ingrijpend gemoderniseerd. De lijn, die nog steeds frisdrank, sap en water in 20 cl produceert, heeft nieuwe apparatuur gekregen in verband met de introductie van de nieuwe fles en het nieuwe krat. Om de colonne medewerkers hier zo goed mogelijk op voor te bereiden was de werk groep Colonne 4 al in een vroeg stadi um aan de slag gegaan om een oplei ding in elkaar te zetten. "De specialis ten zijn daarvoor naar de leveranciers gegaan en hebben zich in de 'know how' van de nieuwe apparatuur inge werkt. Daarna zijn er diverse oplei- dingsboeken geschreven die voor de opleiding zijn uitgereikt en gebruikt", vertelt Rayon-manager Henk Wy- menga. "Het Colonne 4-project is daarmee een van de projecten waar bij iedere medewerker direct of indi rect betrokken is geweest. Het heeft wel even geduurd, maar het resultaat mag er zijn. Daar kunnen we hartstik ke trots op zijn." Algemeen directeur Ruud Overgaauw ontvangt van Rob Versteegh (productiemedewerker) symbolisch het eerste krat met flesjes van colonne 4. Hiermee is de (her)opening een feit

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 23