HEINEKEN BIERVILTJE Heerlen wint Nationale Finale Biertapwedstrijd KUNST OP EEN Amsterdam - Kunst op een Bier viltje. Dat was de titel van een eind examenopdracht van studenten van de Rietveld Academie (kunst en vormgevingsopleiding) in Amster dam. Corine Buskop, Sofia Cherk- ezishvili, Leo Cox, Frieda Dippell, Una Gildea, Marten Gorter, Marika Har ding, Colin Knep, Gerda Lont, Marti- ne Pieck en Josephine van der Schoot stelden van 26 juni tot en met 1 juli hun eindexamenopdrachten tentoon. Ze maakten hiervoor reclame met Heineken bierviltjes! Elf van hun werkstukken waren namelijk op de achterkant van Heineken bierviltjes gezet, die aan zo'n zeventig cafés in Amsterdam werden aangeboden. Iedere bezoeker die zo'n viltje mee nam naar de opening van de exposi tie, kon dit door de betreffende kun stenaar laten signeren. Het initiatief werd ondersteund door Heineken. Een van de sponsorvelden van ons bedrijf is cultuur, vanwege de link met het uitgaansleven waar ons bier geschonken en gedronken wordt. Studenten van de Rietveld Academie tonen de Heineken bierviltjes met de kunstuitingen Ook in dit geval kon er een verfrissen de link worden gelegd van de kunstui ting naar het uitgaansleven in cafés, door de kunstwerken op de achterzij de van een Heineken bierviltje af te beelden. zoeterwoude - Na een zeer spannende strijd hebben net als vorig jaar de studenten uit Heerlen op 28 mei de Nationale Biertapwedstrijden voor het Uitvoerend Horeca Onder wijs gewonnen. Deze werden gehou den in ontvangstgebouw De Hooiberg van de Heineken brouwerij in Zoeter woude. Het evenement dat dit jaar voor de derde keer plaatsvond, is een initiatief van het Deltion College in Zwolle en van Heineken. Op 11 UHO- scholen zijn voorrondes gewonnen en de winnaars daarvan vertegenwoor digden hun school op de finale. De wedstrijd bestond uit drie onderde len, te weten een blindploeverij, een zogenoemde 'biertoets' en natuurlijk de tapwedstrijd zelf. Naast het tappen van een goed glas Heineken en een Vosje, ging het hier ook om het schen ken van een glas Duvel, het uitserve- ren van de bieren aan de deskundige jury, de hygiëne en natuurlijk om een goed gastheer-/vrouwschap. De jury bestond voornamelijk uit leden van het Centraal Brouwerij Kantoor. Het eindklassement voor de school prijs: 1. Heerlen; 2. Wageningen; 3. Apeldoorn. En voor het individuele klassement: 1Tessa Hoogkamer (Heerlen), 2. Berry Gossens (Heerlen) en 3. Roger Waucomont (Heer len). middelbare hotelscholen Twee weken daarvoor werd de Nationale Finale Biertapwedstrijd voor Middelbare Horecascholen gehouden. Deze vond plaats aan boord van Party-boot 'De Ame land' in Amsterdam. Bierbrouwe rij Brand uit Wijlre verleende de nodige technische ondersteuning om de wedstrijd mogelijk te maken. Ook stelde deze brouwerij de prijzen ter beschikking. De stu denten van het Economisch Colle ge afdeling Horeca uit Heerlen sleepten uiteindelijk de nationale titel biertappen voor schoolteams in de wacht. De wedstrijd voor individueel tappen en serveren werd gewonnen door Jeroen Feith (803 punten) van de Vak school Wageningen. Hij werd op de voet gevolgd door de tweede prijswinnares Petra Munnecom (801 punten) van het Economisch College uit Heerlen en de derde prijswinnares Margriet Korderijk (798 punten) van het Pascal Colle ge uit Apeldoorn.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 20