HNB-iniFORIWATIE OP IIUTRAMET H E I N E K E E D E R L A S BEHEER Wilt u weten wie de projectmanager van Heineken Nederlands Beheer is? Of wilt u weten wat de functie van een collega is, die in Zoeterwoude werkt? Met behulp van het BrowseHuis op Intranet kunnen dit soort vragen gemakkelijk worden beant woord. o d 0 a-"s ,g B- a BrowseHUIS/OWL Iet medium Intranet (het Browse Huis) wordt veel geraadpleegd. Vorige maand werd ruim 1 miljoen keer met een computermuis een gege ven uit het BrowseHuis aangeklikt voor nadere informatie. Bekend is natuurlijk de rubriek Vraag Aanbod, die te bereiken is via het Marktplein. Steeds vaker ontdekken mensen dat er ook heel veel andere nuttige infor matie op Intranet op te zoeken is. Zo worden bijvoorbeeld sinds begin 1997 gegevens uit het Personeelsinforma tiesysteem P/View beschikbaar gesteld via Intranet. P/View is het computer systeem waarin de P&O-diensten gegevens opnemen die over de mede werkers beschikbaar zijn. Onder meer (niet-vertrouwelijke) gegevens als naam, functie, afdeling, werkplek en telefoonnummer van alle werkne mers van Heineken in Nederland, iets uitgebreider dan de interne telefoon boekjes doen. Met behulp van Intra net zijn deze gegevens voor iedereen oproepbaar. Het is mogelijk op diverse manieren te zoeken: door de naam of een deel ervan in te typen, via het per- soneelsnummer, of centercode (kos- tenplaats), dan de vestiging aan te Wilt u weten wat de functie van (bijvoorbeeld) de heer J. Biesheuvel is, doe dan het volgende: Kies Nieuws en informatie Open het BrowseHuis. Klik Personeel en Organisatie aan. Klik Organisaties, werknemers en locaties aan. Kies het kopje Werknemers en typ bij achternaam 'Biesheuvel' in. Er komen twee personen in beeld met de achter naam Biesheuvel. Beiden met vestiging/locatie en telefoonnummer. Wilt u weten op welke afdeling J. Biesheuvel werkt, ga dan op de naam staan en klik aan. Op het scherm verschijnt Project Management HNB. Klik Afdeling aan en alle functies van de afdeling HNB, waartoe Project Management HNB behoort, verschijnen op het scherm. Zo kunt u door de hele organisatie 'heenwandelen'. klikken of het organisatieschema. Deze gegevens worden dagelijks bijge werkt. Op dit ogenblik spant een werkgroep zich in om het onderhoud van de gegevens over vestiging, werk plek en telefoonnummer zo te organi seren, dat deze ook daadwerkelijk actueel zijn en blijven. Wat is het nut hiervan? Met een paar muisklikken is het mogelijk van elke collega (mits zijn of haar gegevens zijn vastgelegd in P/View uiteraard) te achterhalen waar deze werkt, hoe hij of zij te bereiken is, bij welke afdeling de collega werkt en in welke functie. U EW UW MEDEWERKERS Het streven is om nog voor het einde van dit jaar aan iedere leidinggevende binnen Heineken via Intranet die gegevens van zijn of haar medewer kers te verstrekken, die noodzakelijk zijn voor het uitvoeren van de perso- neelstaken. Met name de afdeling(en) van een leidinggevende, de eigen medewerkers en per medewerker het ziekteverzuim, de beoordeling, loop baan, opleiding, externe ervaring en de eventuele CAVO a la Carte-afspra- ken. Dit kan vanzelfsprekend niet zomaar worden ingevoerd. Bij de Centrale Ondernemingsraad is een voorstel ingediend om in te stemmen met een voorstel om het Privacy Reglement enigszins aan te passen. De toepassing zal zo worden ingericht, dat inbraak door niet-bevoegden of schending van de autorisatie onmoge lijk zijn. Wie mag er dan inkijken? Iedere medewerker zal deze gegevens van zichzelf via Intranet kunnen inzien. Verder is/zijn het alleen de lei- dinggevende(n) van de medewerker die de gegevens kan/kunnen inzien. Om dat te bereiken, krijgt elke mede werker dit najaar een zogenoemd user ID plus wachtwoord thuisgestuurd. User ID gebruikersidentificatie) en wachtwoord samen geven toegang tot een bepaald gebied met persoonlijke gegevens, waarvoor autorisatie is ver kregen. Vraagt een leidinggevende langer dan drie minuten niets op, dan worden de (vertrouwelijke) gegevens niet langer ge-toond. En is het dus ook niet mogelijk dat een ander deze toe vallig kan zien. Om te voorkomen dat 'onbevoegden' gegevens lezen, is het zaak het systeem na elke raadpleging goed af te sluiten en bovendien het eigen wachtwoord niet bij anderen bekend te maken. Op die manier blijft de privacy van iedereen gewaarborgd. Iedere leidinggevende moet overi gens, net als de systeembeheerder van Heineken Nederlands Beheer, een 'P/View geheimhoudingsverklaring' ondertekenen voordat toegang ver leend kan worden. PERSONAL BEIMEFIT SYSTEM Er komt nog een toepassing bij. Een aantal malen hebben de HNB-mede- werkers een Personal Benefit State ment-map gekregen. Hierin stond een overzicht van persoonlijke gegevens, zoals salaris- en pensioengegevens en andere arbeidsvoorwaarden. Voor het einde van dit jaar zal het mogelijk zijn de informatie, die voorheen in de Per sonal Benefit Statement-map te vin den was, op de eigen PC via Intranet op te vragen. Medewerkers die geen eigen PC hebben, kunnen hiervoor bij P&O terecht. Bij de laatste Personal Benefit Statement-mappen was namelijk een enquêteformulier opge nomen. De uitkomst van de enquête is met de Centrale Ondernemingsraad besproken, waarop besloten is het maken van de mappen in de toekomst te laten vervallen. Voor het lezen van de PBS-gegevens geldt hetzelfde als bij 'U en uw medewerkers' stond ver meld. Inbraak of schending van de autorisatie zal onmogelijk zijn, omdat inzage alleen mogelijk is met het juiste User ID en wachtwoord. HABIDBOEK P&O Sinds kort is ook het Handboek P&O (voorheen Personeelshandboek) via Intranet te lezen. Dit handboek kunt u bereiken via 'Personeel en Organisa tie'. N E K E N NEDERLANDS BEHEER

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 19