:oLoniniE 5 geworden. Verder wenst hij de ope rators oprecht veel succes met de lijn. EERSTE ORDER Dan is het zover: de heer Heineken drukt op de startknop die symbolisch Colonne 5 in werking stelt, terwijl er - zeer bijzonder - tegelijkertijd een bestelling de deur uitgaat. Omdat de plaats van bestemming 'the moon' is, wordt het 'five star Heineken beer' voor deze speciale gelegenheid ver voerd per raket. Helaas blijft de count down voor de lancering van de raket steken op 'five, five, five..'. Met een wat fermere klap op de knop zorgt Michael Foley voor de take off: de raket gaat de lucht in. Nadat de hal formeel is omgedoopt tot het Foley square/Folie plein, ontvangen de twee prominente gasten van de operators een aandenken. Het is de bestelling naar de maan: een koperen ster, voor zien van vijf 'five star' exportflessen Heineken bier met in het hart van de ster een exemplaar van de allereerste bierorder die de beide heren zojuist hebben gerealiseerd. Afsluitend i? Zoeterwoude. 19 mei 1998 Geachte heer Heineken. Op 11 juni aanstaande wordt wederom een grote stap gezet in de historie van Zoeterwoude. Colonne 5. de grootste exportverpakkingslijn ter wereld, wordt officieel geopend in haar nieuwe verpakking. Wij willen graag dat u onze lijn komt openen. "Reeds sinds 198Z staat Colonne 5 borg voor de beste rendementen voor de export naar de USA. Onderhevig aan de tand des tijds en met in het vooruitzicht moderne efficiëntere apparatuur, werd het tijd om de levensader' van het Heineken concern te vernieuwen. "December vorig jaar kwamen de laatste flessen van de trouwe oude lijn. Reeds binnen drie maanden waren de eerste flessen van de nieuwe lijn gereed voor transport naar de USA. Wij zijn trots op ons merk. onze nieuwe lijn en op de neergezette prestatie met de vervanging van de lijn. Wij zijn zo trots dat we naast U ook de klant, Heineken USA. hebben uitgenodigd bij de opening aanwezig te zijn. Directeur Heineken USA. Michael Foley, heeft reeds toegezegd. Wij hopen met het hele team van de 5 dat U er ook zult zijn. Uw aanwezigheid maakt pas echt duidelijk hoe historisch de stap is en dan kunnen wij ook u laten zien hoe trots wij zijn op ons product van wereldniveau. Nadere informatie is te verkrijgen via Esther Boot van de afdeling "Public Relations (telefoonnummer 011-5H5101H). Alle medewerkers van Colonne 5 kunnen alle aanwezigen via een rond leiding een kijkje bij de colonne nemen. Colonne 5 is in vijf maanden volledig vernieuwd, met uitzondering van de 12-pack installatie. Deze heeft alleen een andere plaats op de colonne gekregen. Op 1 mei 1998 was de nieuwe colonne weer geheel in bedrijf. Een deel van de bestaande apparatuur heeft een nuttige herbestem ming gekregen. De dozenstraten zijn bijvoorbeeld naar onze brouwerij en in Slowakije en Hongarije gegaan. De capaciteit van de lijn is door de nieuwbouw verhoogd met 40.000 flessen per uur.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 17