EHstiKtemtoclit Bp fiets GESLAAGDE IIU FOR MAT! EP AC IT VERPAKKEN den bosch - Ruim veertig mensen woonden 2 juni de eerste bijeenkomst 'IT's Verpakken' bij. Een middag geor ganiseerd voor mensen van de afdelin gen Verpakken van de Heineken Ne derland brouwerijen, die met Infor matietechnologiesystemen of aan de ontwikkeling ervan werken. De deel nemers waren afkomstig van Brand, Den Bosch, Vrumona en Zoeterwoude. Het initiatief voor deze middag kwam vanuit VP-IN (Verpakken Informati sering Zoeterwoude) en CIV (Coördi natiegroep Informatisering Verpak ken Den Bosch). Deze overlegorga nen bestaan uit mensen van Produc tie, teamleiders, technologen en de Technische Dienst. Ook DIM (de Dienst Informatie Management) en HTS (Heineken Technical Services) waren bij de organisatie betrokken. presentaties Het programma bestond uit een aan tal presentaties van verschillende pro jecten. Zo was er een presentatie over het besturingssysteem voor het maga zijn Eenmalig Verpakken en een over de systemen die in Zoeterwoude wor den gebruikt ter ondersteuning van de taken van een operator, zoals kwali- teitsinvoer op de lijn. De belangstel ling hiervoor was groot, wat onder meer bleek uit de gestelde (kritische) vragen. Behalve presentaties werden er die dag ook diverse systemen gede monstreerd in de filmzaal. Daar kon den de belangstellenden onder meer kennismaken met het informatiesys teem van colonne 5 in Zoeterwoude, het Kennis Informatie Netwerk in Den Bosch en de exportloods met be sturing palletiser-groep in Den Bosch. Tijdens de presentaties en de de monstraties werd al snel duidelijk dat het uitwisselen van ervaringen nodig was en is. Jolanda van Doorn (project services HTS) hierover: "De behoefte aan informatie-uitwisseling is groot. Ervaringen en telefoonnummers wer den uitgewisseld en verscheidene deelnemers lieten ons ook weten dat ze het fijn zouden vinden als er over niet al te lange tijd weer zo'n dag zou plaatsvinden." Deelnemer Tony Wegewijs (teamlei der Verpakken Zoeterwoude) hier over: "De presentaties die werden gehouden bevestigden de noodzaak van deze bijeenkomst. Door het delen van kennis en informatie (niet alleen op IT-gebied) valt er nog veel te ver dienen. Dit is denk ik het belangrijkste signaal dat werd afgegeven. Feitelijk zou geen project mogen starten zon der eerst in de eigen organisatie te bezien of er al iets op dat gebied gedaan is of nog gaande is." Karen Mulder, teamleider Interne Dienst Den Bosch hierover: "Deze middag was heel erg nuttig om te zien waar andere vestigingen (collega's) mee bezig zijn op het IT-vlak. Op tech nologisch en technisch vlak gebruiken wij eikaars kennis wel. Waarom dan niet op het IT-vlak! Deze middag is dan ook een goed begin." Ook Edwin Molin (Nieuwbouwprojecten) van de Brand bierbrouwerij in Wijlre is van mening dat deze bijeenkomsten vaker zouden moeten plaatsvinden: "IT's Verpakken is een goed initiatief om de kennis die er in de verschillende vesti- De presentaties en demonstraties trokken veel belangstelling gingen is aan elkaar te koppelen. Er is, zo bleek uit de bijeenkomst, in alle vestigingen veel behoefte aan data- informatie, of die nu uit de bottellij - nen van Verpakken komt of uit ande re delen van een brouwerij. Wal mij ook opviel tijdens onderlinge gesprek ken was dat iedereen wel informatie wenst, maar dat de gewenste informa tie afhankelijk is van de aard van het bedrijf waar men werkt en hoe daar geproduceerd wordt. De vestigingen kunnen zeker door deze verschillende inzichten van elkaar leren." evaluatie-formulier Inmiddels hebben zich al via het evalu atie-formulier vrijwilligers aangemeld voor de organisatie van de volgende IT's Verpakken, die nog dit jaar zal plaatsvinden. Ook wordt er nog nage dacht over een IT's Brouwen, waarbij de afdelingen Brouwen van de ver schillende Nederlandse Brouwerijen informatie met elkaar uitwisselen. grou - Je hoeft niet op ijs en kou te wachten om de Elfstedentocht te ver rijden. Want Friesland kent ook een Fietselfstedentocht. Deze werd dit jaar op Tweede Pinksterdag verreden en collega's Anne Vooistra (per motor), Rients Schriemer, Henk Schreur, Ben Spoelstra en Elizabeth Sienema deden eraan mee in opvallende Amstel Malt- pakken. "Vooral onze Amstel Malt- outfit leverde ons heel wat extra aan moedigingen op tijdens deze Fietself stedentocht", vertelt Ben Spoelstra hierover. De vier reden met gemak de ruim tweehonderd kilometer uit. "De omstandigheden waren goed. Het zonnetje scheen en er stond niet al te veel wind. We hoefden niet echt af te zien", aldus Ben. De echte Elfsteden tochtsfeer zorgde ervoor dat de dag niet meer stuk kon. Ben: "Er stonden duizenden mensen langs de kant van de weg. Iedereen was enthousiast. We werden door een gezin zelfs uitgeno digd voor de koffie." Het 'dreamteamvan Heineken te Grou, dat meedeed aan de Fietself stedentocht. Van links naar rechts: Anne Vooistra (reed de tocht op de motor), Ben Spoelstra, Rients Schriemer, Henk Schreur en Elizabeth Sienema

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 15