jj-yjjjjjij DEN BOSCH - Frans van der Min ne, directeur Heineken Export, open de 28 mei de tweede nieuwe kelder in Den Bosch. Hij deed dat door het ont steken van vuurwerk, waarmee de naam van het nieuwe keldercomplex bekend werd gemaakt: Basiliek. Deze naam is eigenlijk totstandgekomen door een opmerking van prins Ama- deiro XXIII, die tijdens de opening van het eerste keldergebouw opmerkte dat dit gebouw aan een kathedraal deed denken. Vandaar dus. Overigens was Frans van der Minne voor de opening gevraagd omdat Export meer dan vijf tig procent van de Bossche productie afneemt. Hij werd geassisteerd door leden van het Dutch Survival Team uit Berlicum, die als 'engelen' uit de lucht kwamen vallen. Erwin van Grootel productiemanager Brouwen van Hei neken Den Bosch opende de corridor tussen de Kathedraal en de Basiliek, die passend de 'Erwin van Grootel Corridor' is genoemd. ST. ARNOLDUS WAAKT OVER "BASILIEK" Projectleider Erwin van Grootel heeft De openingshandeling door Frans van der Minne ervoor gezorgd dat de pas geopende Basiliek in Den Bosch (het tweede nieuwe keldergebouw) een passende bewoner heeft gekregen. Hier 'waakt' sinds kort een stenen afbeelding van St. Arnoldus, oftewel St. Arnulphus de sterke van Oudenaerde. Deze hei lige leefde in de elfde eeuw en is patroon van de brouwers geworden toen een kloosterbrouwerij in België was ingestort en de paters in de omge ving zonder bier kwamen te zitten. Op Arnoldus' gebed zou er uit het niets een bier zijn gekomen. Overigens kent dit verhaal ook nog andere versies. Volgens Erwin is het in elk geval een passend beeld voor een kelderge bouw, dat hij op de kop tikte in Wij dten, vlakbij Nijmegen, bij een bedrijf dat in kerkinterieurs handelt. Het beeld heeft inmiddels al veel posi tieve reacties van collega's opgeroe pen. "De meesten vinden het bij Den Bosch passen en vinden het ook leuk om in de nieuwe kelder iets traditio neels te zien", vertelt de projectleider hierover. "En er wordt soms al bij een storing of bij tegenslag gezegd dat we maar een kaarsje bij St. Arnoldus moeten opsteken. Ik zou me overi gens ook kunnen voorstellen dat tij dens de zomerdrukte te doen", aldus Erwin. Waarschijnlijk is om dezelfde reden een brouwerij in Noord-Frank rijk naar de heilige vernoemd. DANKBETUIGINGEN Op onze 50-jarige trouwdag werden wij blij verrast door de heer R. Hellendoorn, die ons namens de directie van Hein- ken Nederland BV een pracht van een bloemstuk, een bon voor een drankenpakket en een envelop met inhoud mocht aanbieden. Hiervoor, mede namens mijn vrouw, hartelijk dank. Teun en Will van Halem Mede namens mijn vruw wil ik de directie van Heineken heel hartelijk bedanken voor het prachtige bloemstuk en een drankenpakket, die wij bij ons 55-jarig huwelijksfeest moch ten ontvangen. Zo iets is toch in één woord geweldig. Het is toch een teken dat ze je niet vergeten. Dan nog de busreis voor de gepensioneerden die was om niet te vergeten maar ook Mirjam van de Linde niet. Het was een prachtige dag. De hele organisatie was in een woord "geweldig". De heer en mevrouw Boer Langs deze weg, willen Ineke en ik, directie, personeelsza ken, collega's en oud-collega's, familie, vrienden en vriendin nen hartelijk bedanken voor de warme belangstelling, de vele cadeau's en bloemen bij mijn afscheid en ziekte mij gegeven. Dit is om nooit te vergeten. Wim en Ineke van Rooij Mede namens mijn vrouw wil ik allen, die met hun aanwezig heid en blijke van waardering er aan bijgedragen heeft om mijn afscheid tot een onverge telijke dag te maken, recht har telijk bedanken! Mijn speciale dank gaat uit naar het "organi satiecomité" die zorgde voor het culturele (gedicht-) gedeel te en bovenal voor de "uit mijn hart gegrepen" muzikale omlijsting. Wij wensen u allen het beste voor de toekomst. Wim en Tineke Croese - Bentveld Bij deze wil ik mede namens mijn vrouw, de directie van Heineken bedanken voor de mooie bloemen en het dran kenpakket dat wij mochten ontvangen voor ons 40-jarig huwelijk. Gerrit de Graaff. Hierbij wil ik u, ook namens onze kinderen, bedanken voor het bloemstuk, de drankenbon en de envelop met inhoud, die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijk. Jan en Riet Knuiman Tot mijn grote verbazing kre gen wij voor onze 40-jarige bruiloft nog een drankenpak ket en een prachtig bloemstuk bezorgd. Het doet me deugd dat je na zoveel jaren nog steeds in the picture bent bij je werkgever. Een speciaal woord van dank aan Miryam v.d. Lin den die dit alles voor ons gere geld heeft. Rieten Willie Stolzenbach Meer Kroniek informatie op pagina 26

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 13