Ik wil graag een ervaren lUoordzeeduiker zijn MM ir fanatiek duiker, maar dan met name in Nederland zelf. Hoewel het zicht in onze wateren minder is dan in het buitenland, is hij gefascineerd door wat hij daar tegenkomt. Zelfs sloten en grachten boeien hem in dat opzicht. In dat kader sprong hij vorig jaar april nog voor het radioprogramma Steen en Beenshow in de Leid- se gracht. Maar de lievelingsplek van Cor Kuyvenhoven (36), vakbekwaam monteur van de afdeling Elektro en Instrumentatie Productie Zoeterwoude, is toch wel de Klinkenbergerpias in Oegstgeest. Daar duikt hij regelmatig met vriendin Jesca het koude water in om de snoeken te bekijken. Iet begon allemaal vier jaar gele den met een uitnodiging van een vriend van mij om een proefles sport - duiken bij te wonen", vertelt Cor over zijn uit de hand gelopen hobby. "Sinds die tijd heeft sportduiken mij volledig in de greep. De rust die je onder water meemaakt en het leven daar. Boven dien geeft het duiken altijd een gewichtloos gevoel. Ik heb er heel veel Een van de onderwaterfoto's, door Cor gemaakt voor over, want voor het duiken alleen al heb je een vermogen aan spullen nodig. Het is ook een beetje een keuze die je maakt: de een koopt een dure auto, de ander 'investeert' zijn geld in een hobby. Dat laatste doe ik, want de auto waarin ik rijd is maar 2000 gulden waard." KNALGEEL Het is wel een opvallende, knalgele bestelauto waarin Cor Kuyvenhoven zijn inmiddels uitgebreide duikuitrus- ting vervoert. Zo heeft de hobbyist onder meer twee duikpakken en zes verschillende flessen. Ook beschikt hij over twee onderwatercamera's en een onderwaterhorloge, dat via een inter face op de personal computer is aan te sluiten. Zo kan Cor al zijn duikgege- vens (tijd, diepte en duur) direct in een logboek in de computer schrijven. Ook wisselt hij vaak gegevens uit via Internet in het divers-café, voor de geïnteresseerden http:\www.divers- cafe.nl. Inmiddels heeft Cor zich het duiken aardig meester gemaakt ("Ik heb inmiddels zo'n 550 duiken achter de rug") en beschikt hij over het driesterren-brevet, te vergelijken met het in Amerika gangbare Dive-master. Graag zou hij nog starten met de opleiding tot duikin- structeur. Een wens van hem. Een andere wens van Cor is om zo veel ervaring op de Noordzee op te doen, dat hij ook daar kan fotograferen. "Dat lijkt me gewel dig. Maar dan moetje wel goed kun nen omgaan met slecht zicht en onverwachte stromingen en boven dien goed diep kunnen duiken. Noordzeeduiken is eigenlijk wrakdui- ken. Je duikt vanaf een boot, ver uit de kust vandaan. Deze zee lijkt me prach tig om te verkennen. Wellicht dat ik over een jaar zo veel ervaring heb opgedaan dat ik daarmee kan begin nen." AUTOSLEUTELS Wie veel duikt, kan veel verhalen. Zo ook Cor en zijn vriendin. "Zo ben ik een keer mijn autosleutels tijdens het duiken in Oegstgeest kwijtgeraakt, waardoor ik na veel vijven en zessen (ook mijn huissleutel was weg) met behulp van mijn vader thuis de reser vesleutels moest halen. Een week later vond mijn vriendin Jesca ze onder water weer terug, op een plek waar veel duikers komen. Een andere duiker had ze gevonden en aan de barkruk gehangen, die daar beneden in het kader van een 'onderwatercafé' door anderen voor de grap is neerge zet. Een geluk bij een ongeluk, zo gezegd." Ook over zijn duikervaringen in Tur kije, Egypte (Rode Zee) en bij Malta kan Cor honderduit vertellen. "Daar vind je bij uitstek prachtige duikgele- genheden. Vooral de Rode Zee her bergt heel veel mooie vissen en kora len. Ik heb daar veel dia's van gescho ten, die ik wel eens op de duikersver eniging waar ik lid van ben laat zien (WZK Wassenaar)." HEINEKEN-VERENIGING Overigens is Cor niet de enige Heine- ken-collega die regelmatig het ruime sop voor een duik opzoekt. "Ik ken er in Zoeterwoude sowieso al een stuk of zestien. Wellicht is het een idee een soort vereniging op te richten van Hei- neken-duikers. Als andere collega's dat leuk vinden, kunnen ze contact met mij opnemen." Het telefoonnum mer van Cor Kuyvenhoven is 071- 5457393.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 8