Projecten Exportloods Den Bosch afgerond In de Exportloods van 's-Hertogenbosch zijn het afgelopen jaar diverse projecten gereali seerd. Het sluitstuk is een nieuw informatise ringssysteem, genaamd VIS. Dat werd on langs bezegeld met een feestelijke bijeen komst voor alle betrokkenen. De Exportloods is een magazijn van de Unit DCS (Distribution Customer Services), waarin exportproducten tevens worden gepalletiseerd en de pallets van hoezen en stickers met productspecificaties worden voorzien. Een korte terugblik, ge schreven door projectleider Peter Bos. Iet ontwerpen en bouwen van een palletizergroep voor de nieu we lijn 17, het verplaatsen van de pal- letizer van colonne 11, het bouwen van een wissel in de dozentoevoer- banen om de palletizercapaciteit beter te benutten en het vervangen van het besturingssysteem van de gehele loods. Dat waren achtereenvolgens de projecten die we hebben gerealiseerd in de Exportloods. Vooral de nieuwe palletizergroep trok de aandacht. Dit project werd in zeer korte tijd gebouwd door de afdeling Vernieu wen van H'Bosch, met gebruik making van de kennis van Heineken Technical Services. SMELHEIP In het ontwerp van onze toeleveran cier van de nieuwe bussenlijn werd gekozen voor een inpakmachine met een capaciteit van 100 trays per minuut Een snelheid die de pal- letizer moet kunnen bijhouden, ook bij de vaak zeer kleine ordergroottes, zo ken merkend voor H'Bosch. De opties waren een pal- letizer of robots. Na afweging van alle aspec ten werd ten slotte geko zen voor twee pal- letizers. De oorspronke lijke planning kon ech ter niet worden aange houden omdat de leve rancier door omstandig heden niet tijdig kon leveren. Er moest voor lopig gehniik worden ge maakt van een andere palletizer, want de nieu we lijn bij Verpakken ging per 1 april draaien. Omdat dit slechts een noodoplossing was, moest de installatie met de twee nieuwe palletizers op 15 juli, midden in de drukke zomer- en tevens vakan tieperiode, worden opgestart. Dankzij de volle inzet van alle betrokke nen is dit goed van de grond gekomen. De tweede stap was het ver plaatsen van de palletizer van Colonne 11 en de bedienings ruimte van de operators. In de nieuwe lay-out wordt het ge hele palletiseer-, omsnoerings-, folie- en bestickerings-gedeelte voor zeven onafhankelijk van elkaar draaiende vullers door slechts twee mensen bediend. Er kan met zes verschillende palletsoorten door elkaar wor den geproduceerd. In de nieuwe lay-out is tevens rekening gehouden met de mogelijke plaatsing van vier extra palleti zers én een eventuele uitbreiding van de hal in de toekomst. vis Eind mei ten slotte werd het sluitstuk in bedrijf genomen: het nieuwe over koepelende informatiseringssysteem VIS (Verpakken Informatie Systeem), geleid door Ramon van Hoek. Dit sys teem biedt een volledig geautomati seerde orderverwerking. Dit houdt bijvoorbeeld in: het verwerken van de exacte ordergrootte op de juiste pallet- soort, met de goede hoeveelheid dozen of trays gestapeld in het gevraagde patroon, terwijl de pallet wordt voorzien van een omsnoering of het juiste hoestype met aan het ein de de goede productiesticker, afgele verd op de door DCS gewenste af- neempositie. Verder verschaft het sys teem informatie over de status van de machines in de hal, inclusief storings tijden en -frequenties."

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 6