bierinstallatie bij de sauna in werking stelde, vergat men één ringetje. Dat resulteerde in een bierfontein van drie meter hoog!" EXPEDITIEHUT EN INTERNETCAFÉ De opzet van de horeca is gevarieerd. De entree biedt drie foodvestigingen in Amerikaanse sfeer: een Ice Corner, Coffee Comer en Sports Restaurant. Bij de ijsbaan is een gezellig café restaurant genaamd Scott's Cabin, helemaal in de vorm en sfeer van een expeditiehut. Bij het subtropische zwemparadijs met zijn twee superglij banen bieden het Caribean Restau rant en de Caribean Comer verkwik king. In de zeer comfortabele sauna zijn inrichting en sfeer chique te noe men. Zelfs een open haard ontbreekt niet. Het Grand Café heeft er een uit gebreide menukaart. Op het plannen- lijstje van Sportiom staat nog een Internetcafé. PAYBRACE "Alles wat onze horecapunten serve ren is vers", vertelt Amir van Rooijen. "Wat bier betreft hebben we Heineken pils. Vos en - in de zomer - Wieckse Witte. In Scott's Cabin kun je zelfs een kan bier van twee liter bestellen. Van Vrumona hebben we het complete assortiment, inclusief de ice tea." Be zoekers hoeven overigens niet met een portemonnee op zak te lopen, maar dragen een PayBrace. Dat is een polsband die je elektronisch 'volstort' aan de kassa en waarmee je overal in het complex kunt betalen. SN EEUWBALLENCE VECHT Naast de reguliere activiteiten organi seert Sportiom recepties, congressen, bedrijfsbijeenkomsten, kinderpartij tjes en feesten tot tweeduizend perso nen. Enthousiaste reacties verzekerd. Zo kreeg onlangs de top van Philips Lighting tussen de besprekingen door schaatsles van sportcracks Bart Veld kamp en Annemarie Thomas. En de medewerkers van een ander bedrijf werden onthaald op een uniek Bour gondisch poolbuffet en namen daarna op de ijsbaan enthousiast deel aan een.sneeuwballengevecht! Sportiom is op maandag tot en met vrijdag open van 10.00 tot 22.00 uur, op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. In schoolvakanties en week end is de verblijfsduur in Paradise Bay of Arctic Harbor maximaal 2,5 uur. Elke maand belichten we een nieuw of vernieuwd horecapunt dat één of meer van onze biermerken schenkt. Dit keer was er een extra reden voor een interview: de betreffende relatie is de tweeduizendste afnemer van kelderbier. Dus óp naar Spor tiom! Naar wat? Sportiom, een gigantisch complex in 's-Hertogenbosch, dat diverse vormen van sport en ontspanning combineert met veel heerlijke horeca. Een nachtelijke opname van Sportiom aan de Victorialaan 10 te 's-Hertogenbosch. ke wijze gerealiseerd worden. Op 24 april was het zover: Prins Willem Alexander opende het complex in aanwezigheid van diverse topsporters. Vanaf dat moment was het druk in Sportiom, zowel door recreanten als door de sportverenigingen die er trai nen en wedstrijden houden. Het sportcomplex rekent op een miljoen bezoekers per jaar. BIERFONTEIN Voor de invulling van de horeca ging men vijfjaar geleden met Heineken in gesprek. "De relatie tussen Libema en Heineken is goed", vertelt Amir van Rooijen, manager Horeca. "Boven dien levert Heineken het maatwerk dat wij nodig hebben. Sportiom is 120 meter lang en er is een hoogteverschil van 24 meter. Op alle verdiepingen is horeca, wat technisch gezien een uit daging vormde. Heineken vulde dat met zijn technische dienst prima in. De bierinstallatie en het sodacircuit liggen in de kelder en nemen relatief weinig ruimte in, doordat de koelin stallaties op het dak zijn gesitueerd. Een voorbeeld van de omvang van dit project: door ons complex loopt maar liefst vierhonderd meter pythonlei ding voor het aanvoeren van het bier. Heineken zette ook de horeca-auto- matisering voor ons op, zodat on danks de vele wisselende medewer kers elk biertje perfect getapt is en elk glas frisdrank dezelfde goede kwaliteit heeft. De personeelsleden hebben al lemaal training gehad in het behande len van bier en het omgaan met het systeem. Dankzij de automatisering weten wij ook exact wat we verbrui ken." Natuurlijk gebeurt er wel eens iets onbedoelds. Amir: "Toen men de Be active, have fun' is de slogan van het multifunctionele recre atiepaleis. Een blik in de folder maakt duidelijk dat niemand zich hier ver veelt. Zowel fans van Noordpoolkou als liefhebbers van de tropen komen aan hun trekken. Door te schaatsen op de Arctic Harbor bijvoorbeeld, een attractie die uniek is in Europa en waar het écht sneeuwt. Of tijdens een zwempartij in de Hawaïaanse Paradise Bay, aan de voet van een rommelende vulkaan. Liters zweet raakt de Spor- tiom-bezoeker kwijt in de hitte van een robbertje squash, ricochet of fit ness op de Health Floor. Of natuurlijk - voor wie de spieren liever in de watten legt - in de luxueuze sauna. Om vocht en energie weer aan te vullen zijn er acht horecapunten, die zeer verschil len qua assortiment en sfeer. MILJOEN BEZOEKERS Het idee om een groot sport- en recre atiepaleis in Den Bosch te realiseren en de gemeentelijke sportfaciliteiten daarin samen te voegen, dateert van tien jaar geleden. Door samenwerking tussen de gemeente Den Bosch en Libema (van onder andere het Auto- tron en de Brabanthallen) kon het idee op een commercieel aantrekkelij-

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 20