'De Stadhouders BINNENKORT OP TV r Wat doe je als iemand naast je ligt te snur ken? "Opereren!" was de spontane reactie van de Heineken tapper-kelner Johan Damen (A'Stad). Dat het Nederlandse publiek daar gelukkig anders over denkt, is binnenkort op de buis te zien in het spelprogram- ma van Peter-Jan Rens '5 tegen 5'. Hierin neemt een vijftal Heineken-medewerkers van het ontvangstcen trum, die zich voor dit spel de naam 'De Stadhouders' hebben toegeëigend, het op tegen een vijfkoppig team van Leidse studenten. mooit meer verwacht en toch nog gelukt. Dat dachten de tapper kelners Johan Damen en Henk Medik en de rondleiders Torben Heerze, Just in 't Velt en Remko Dickhaut tot de studio mochten ze als schooljon gens op een rij gaan zitten. Het team werd in deze testronde geconfron teerd met twee dames: één hanteerde een videocamera en de ander stelde Van links naar rechts: 'De Stadhouders Remko Dickhaut, Henk Medik, Just in 't Velt, Johan Damen en Torben Heerze december vorig jaar. Johan: "Twee jaar geleden stuurden we voor de lol een briefje met het verzoek om mee te mogen doen in '5 tegen 5'. Ongelofe lijk, maar anderhalf jaar later kregen we het bericht om te komen opdraven voor een screentest in de RTL-4 stu dio. Dat was even slikken want onze verwachtingen om mee te mogen doen waren inmiddels gereduceerd tot nul." DE SCREEMTEST Daar gingen ze dan, het Heineken- team, met wisselende gevoelens van voorpret en zenuwen voor het onze kere dat komen zou. Aangekomen in vragen om uit te vissen of deze heren de gewenste kijkdichtheid konden realiseren. "Kijk, de gezellige en vrolij ke uitstraling hebben we van nature, dat hoort bij ons vak", verklaart 'bar man' Henk, die iets minder groot is dan collega Johan maar qua totaal volume niet voor hem onder doet. "Verder zijn we allemaal redelijk ad rem, wat goed naar voren kwam bij het beantwoorden van de vragen die ons door die ene dame werden gesteld. We hebben de waarheid wel enigszins geweld aangedaan door te vertellen dat we alle vijf enorme dikke vrienden zijn, regelmatig samen een kaartje leggen en - erg cliché - met elkaar op vakantie gaan. Tja, je moet een beetje sjeu aan zo'n verhaal geven want in werkelijkheid drinken we wel eens een biertje met elkaar na het werk, maar veel dieper gaat de vriend schap niet." DE TELEVISIE-OPIIIAME Het leugentje om bestwil, wierp zijn vruchten af: Op 1 april togen de heren weer naar de studio, maar deze keer om het op te nemen tegen vijf Leidse studenten en om opgenomen te wor den voor een televisie-uitzending. Rondleider Torben, captain van 'De Stadhouders', vertelt met enig leed vermaak: "Wij hadden veertig suppor ters meegenomen, waaronder dertig collega-rondleiders en de rest bestond uit familie en vrienden. De tegenpartij vulde de tribune met, ik meen, nog geen vijf supporters." Voor de opname kregen de beide teams en het publiek instructies mee: bij een goed ant woord moest het publiek uitbundig klappen en enthousiaste kreten pro duceren terwijl er bij een fout ant woord een 'ooooh' of 'aaah' uit de zaal moest weerklinken.Verder werd de deelnemers op het hart gedrukt geen reclame te maken. Echter, de creatie ve slogan van het Heineken-team 'Stadhouder, Stadhouder, we houden van de stad en van haar gerstenat' vond ongehinderd doorgang. Wie het programma kent, weet dat de spellei der Peter-Jan Rens er altijd spontaan een deelnemer uitpikt die het recla meblok mag aankondigen. Henk werd hiervoor uitgekozen en hij zong vervolgens uit volle borst de Heine- ken-wintercommercial 'De vulkaan in het ijs'. "Er werd toen wel gezegd dat Heineken hiervoor moest gaan dokken, maar ik denk dat ze het er voor de uitzending uitknippen", ver telt Henk geruststellend. Wie van de teams uiteindelijk heeft gewonnen, blijft nog even spannend. Op 18 juli kunt u dit bekijken in '5 tegen 5' op RTL-4 om 19.00 uur. Een tipje van de sluier: het Heineken-team was de eerste twee rondes veruit het beste; hierna werd het pas echt span nend.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 11