JUBILEU HEiüEifEfl WANDELSPORT VEREIMIG ING Terug naar de oprichting: De eerste bestuursleden die destijds aantraden waren de heren Derksen en de Both. De vereniging werd opgericht om als wandelgroep van Heineken deel te nemen aan de jaarlijkse Vierdaagse te Nijmegen. Al snel was zij ook actief met het organiseren van een eigen wandeltocht. Die vond voor de eerste keer plaats in 1959. Er schreven zich toen op de diverse afstanden ongeveer 350 wandelaars in. landelijke vereniging E. de Roode (BTD) en R. Aarding (Gis) f 500. S.R. De Haan (Bewaking) f75, 1998 den bosch - Op 1 april was het veertig jaar geleden dat de Heineken wandelclub 's-Hertogenbosch werd opgericht. De officiële viering vindt zaterdag 26 september plaats. Dat gebeurt samen met oud-wandelaars en allen die de wandelsport een warm hart toedragen. Rond 1975 fuseerden de daarvoor nog aparte wandelsportverenigingen van 's-Hertogenbosch en Rotterdam tot een landelijke vereniging. De thuisba sis werd 's Hertogenbosch. Wat betreft de eigen wandeltocht werd er in 1976 omgeschakeld. De club richtte zich nog slechts op de langere afstanden. Dit als voorbereiding op de Vierdaagse van Nijmegen. Het totale aantal wan delaars wat zich de laatste jaren inschrijft voor de tocht ligt voor het lopen van de 30, 40 of 50 km op circa 1000. Beloningen Aanmoedigingen zoeterwoude F. Delgado, W. de Haan, P. Zwaan (Verpakken) f 450, S. van Bommel, H.v.d. Plas Verpakkenf 1000, Over het hele land verspreid bedraagt het aantal leden van de vereniging momenteel 40. Hiervan zijn er onge veer 25 bezig zich voor te bereiden om onder de Heineken vlag de Nijmeegse Vierdaagse te gaan lopen. Deze tocht zal dit jaar op zaterdag 4 juli worden gelopen. Deelname is, zoals altijd, voor iedereen mogelijk. den bosch Th. M. de Boer (DCS) f250,—

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 31