Eerste Heineken Horizons begin van mooie traditie Amsterdam, 30 april. in het zweet. Het feest mag dan nog wel een kleine vier uur duren, maar een ding staat nu al vast: de eerste edi tie van Heineken Horizons is zonder twijfel een succes. Met het evenement lijkt Heineken zich dan ook met succes op de moderne dansmuziek te hebben gestort. Het begin van een mooie tra ditie! hou van verschillende stijlen. Green Velvet vind ik erg goed. Maar zij heb ben nog niet opgetreden. Volgens mij beginnen ze pas om 03.30 uur. Dat mag je echt niet missen." Oef, de Vers van 't Vat redacteur twijfelt of hij dan nog van de partij is. 03.30 uur. De bezoeker blijkt niets teveel te hebben gezegd. Green Velvet blijkt een van de hoogtepunten van de nacht te worden. Het publiek danst zich voor de zoveelste keer helemaal een aantal enorme, futuristische stel lages te staan. Op al deze torens straalt een grote rode Heineken-ster de hal in waarmee op een subtiele manier dui delijk wordt wie dit evenement heeft mogelijk gemaakt. Achter deze 'Hei- neken-horizon' doemt een gigantisch beeldscherm op (het grootste ter we reld zo blijkt) waarop in razend tempo beelden voorbijflitsen. De projectie maakt in combinatie met de snoeihar de technohouse een overweldigende indruk. In dit bijna surrealistische decor staan overal mensen te dansen. Je weet wel beter, maar toch krijg je af en toe even het gevoel dat je in een andere, heerlijk heldere wereld bent beland. FAVORIETE DJ Wanneer je een kijkje neemt in de vet, Luke Slater, Monkey Mafia en Head First. 02.00 uur. Voor de liefhebbers is het deze avond dan ook echt genieten. "Het is uniek dat er zoveel topacts op een dance-party zijn te vinden," zegt een van de bezoe kers met een bezweet gezicht. Hij staat even bij te komen bij een van de grote groene Heineken-trucks die in alle hal len zijn te vinden. Bij deze vrachtwa gens kan iedere dorstige bezoeker terecht voor een drankje. "Je krijgt nauwelijks de kans om stil te staan. Mijn favoriete act of DJ? Ik vind het altijd moeilijk om te zeggen want ik Het is 01.00 uur 's nachts; koninginnenacht 1998 is in volle gang. Terwijl Hare Majesteit al lang en breed op een oor ligt, wordt er overal in de stad alvast een voorschot genomen op de viering van haar 60ste verjaardag. Zoals altijd vormt de hoofdstad weer een populaire trekpleister om koninginnenacht te vieren. Dit jaar echter nog meer dan voorgaande jaren. Waarom? In de Amsterdamse RAI vindt voor de eerste keer Heineken Horizons plaats: een uniek en gigantisch dance spektakel. Zo'n tienduizend jongeren op een elf uur durende non-stop indoor dance-party, aangejaagd door interna tionale topacts en DJ's. De bezoekers maken zich in de rij, ondanks de betrekkelijke lage buitentemperatuur, op voor een heet avondje Heineken Horizons. Nog nauwelijks binnen, komt de opzwepende dreun van pompende technotracks je direct tege moet. Enorme 'beats' die in je bortkas blijven nagalmen. Een opzwepend gevoel dat er voor zorgt dat je als in trance bijna vanzelf begint te dansen. Roni Size en DJ Krust blijken achter hun draaitafel in de Deltahal verant woordelijk voor het aanstekelijke rit me. Net bekomen van de eerste indrukken blijken in de donkere hal Randstadhal blijkt ook deze een soort gelijke metamorfose te hebben onder gaan. Anders van opzet is de verderop gelegen clubhal. Geen stellages of pro jectieschermen, maar meer nog dan in de andere twee hallen wel stampvol. Al verschilt het genre natuurlijk hier en daar; in alle hallen staat een mix van de nieuwste muziekstromingen centraal. De hele nacht volgt een waar (inter)nationale sterrenessemble van DJ's elkaar op achter de draaitafels. Naast Roni Size, DJ Krust en MC Dynamite zijn ook Laurent Gamier, Grooverider, Darren Emerson, Dimi- tri, Ronald Molendijk, Marcello, Fabio, Deep Dish, Joost van Bellen, Dreem Teem en Angelo van de partij. Live optredens zijn er van Green Vel-

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 25