a y ■l|j I Iedere maand belichten we een nieuw of vernieuwd horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Dit keer brachten we een bezoek aan het centrum van Amsterdam. Op de hoek van het Leidseplein opende Freek de Jonge 9 april het bekende Leidseplein Theater. Dit theater herbergt naast een gezellige zaal voor optredens van het come- dygezelschap 'Boom Chicago' ook een sfeervolle bar-eetcafé-lounge genaamd 'Nonsense'. Volgens de betrokkenen "something different on the Leidseplein". Dat wilden wij natuurlijk wel eens met eigen ogen zien. De locatie van het Leidseplein Theater blijkt een roemrucht ver leden te hebben. Zo'n veertig jaar geleden fungeerde het pand ook al eens als theater. Een klein theater dat bekend stond om zijn "gezellige ambiance" Een plaats waar groothe den als Wim Sonneveld, Toon Her mans, Wint Kan en Corry Vonk hun kunsten hebben vertoond. Na sluiting werd het echter omgebouwd tot bios coop om daarna jarenlang ruimte te bieden aan een discotheek. Met de recente opening van het Leidseplein Theater wordt de originele 'theater functie' van het pand weer in ere her steld. IMPROVISATIE Vaste bespeler en eigenaar van het res taurant/theater is het improvi serend Engels talig theaterge zelschap 'Boom Chicago'. Deze cabaretiers, die eerst jaren op een andere loca tie in Amster dam actief waren, spelen het hele jaar door shows waarbij impro visatie centraal staat. Het prin cipe van de optredens ver toont wat over eenkomsten met de uit Amerika overgewaaide 'stand-up comedians'. Toch blijkt er wel degelijk een aantal essentiële ver schillen te zijn. Saskia Maas, mede eigenaar van het Leidseplein Theater: "In tegenstelling tot shows van stand- up comedians staan er bij ons meerde re cabaretiers tegelijk op het podium. Daarnaast speelt improvisatie bij de optredens van 'Boom Chicago' een grotere rol." Opvallend is datje tijdens de shows gewoon een hapje of een drankje kunt bestellen. Het is zelfs mogelijk om tijdens de voorstellingen uitgebreid te dineren. Ook in bar-eetcafé-lounge 'Non sense' kan worden gegeten. Dit hore ca-gedeelte is verdeeld over twee eta ges. "Nonsense staat in feite helemaal los van het theater. Je kunt hier dan ook gewoon een biertje komen drin ken zonder een bezoek te brengen aan een van de voorstellingen aldus Saskia. De keuken laat zich volgens haar het beste typeren als "crossover". Met andere woorden; de gerechten zijn een mix van diverse internationa le keukens. Het gevolg is datje hier, op zijn zachts gezegd, niet de meest alle daagse gerechten op de menukaart aantreft. Gerechten als Zuid-Ameri kaanse lasagne en Japanse carpaccio zijn hiervan sprekende voorbeelden. Voor mensen die van Zuid-Europese eettijden houden, is 'Nonsense' de perfecte locatie; de keuken sluit pas om middernacht. Als je tijdens het eten een biertje wilt drinken, heb je de keuze uit diverse soorten van ons con cern-assortiment. Zo wordt er Heine- ken bier, Wieckse Witte, VOS en Amstel Malt geschonken. In 'Nonsen se' is een kelderbierinstallatie aanwe zig (die overigens op zolder staat!). Naast het bier van de tap is de Heine- ken Longneck verkrijgbaar. Het fris drankassortiment beslaat het Vrumo- na-pakket. 'HEINEKEN BOOM CHICAGO LATE l\l|GHTy Het horecagedeelte is sfeervol inge richt. Het zal oplettende bezoekers misschien opvallen dat de bar op sub tiele wijze is uitgevoerd in de Heine- ken-kleuren. Op het toilet zijn de kra nen zowaar vervangen door Heine- ken-bierpompen (waar helaas wel gewoon water uitkomt!). Saskia: "Dat hebben we gedaan omdat Heineken het mede mogelijk heeft gemaakt dat wij nu in dit prachtige pand zitten. Daar komt nog eens bij dat Heineken sponsor is van 'Boom Chicago Late Night'. De samenwerking gaat met Mede-eigenaresse Saskia andere woorden verder dan alleen het tappen van Heineken bier." Het interi eur is helemaal ontworpen door de Poolse ontwerper Jacek Rajewski. Alles blijkt met de hand gemaakt. De bar, de tafels, de stoelen, de lampen, noem het maar op. "Dat hebben we laten doen door meubelmaker Hans Hubach. De stijl? Zeg maar een combi natie van origineel en futuristisch." 'Boom Chicago' verzorgt dit jaar drie verschillende shows in het Leids eplein Theater. "De eerste heet 'Think Quick'. Tijdens deze shows wordt er veel, maar bovenal snel denkwerk gevergd van zowel de artiesten als het publiek. Daarnaast spelen we 'Five Years of Boom', een verzameling van de meest succesvolle improvisaties van de laatste vijf jaar. Tot slot is er iedere zaterdagavond 'Boom Chicago Late Night'. Deze show, die wordt gesponsord door Heineken, is een avond van snelle, woeste en hilarische improvisaties", aldus Saskia. Op zon dag is het Leidseplein Theater het decor van 'De Club'. Vanaf 16.00 uur tot en met 24.00 draaien top DJ's soul/funk disco en treden er regel matig bekende artiesten op. Met 'Nonsense' is er volgens Sas kia weer eens een echt vernieuwende en opwindende zaak bijgekomen op het Leidseplein. "Wij hoorden van vrij veel mensen dat ze op het gebied van de horeca wel weer eens wat nieuws wilden op het Leidseplein. Met onze zaak hopen we in deze behoefte te voorzien", aldus Saskia. Het Leidseplein Theater en bar- eetcafé-lounge 'Nonsense' zijn van zondag tot en met donderdag geo pend van 11.00 uur tot 01.00 uur. Vrijdag en zaterdag van 11.00 uur tot 03.00. Voor meer informatie kunt u terecht op telefoonnummer: 020- 5307300.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 21