niniEimE FIIWALE TEL GOLD RACE Amstel glazen voor wielerfans AMSTEL 3 Amstelbier r vgs r ■V- W - Maastricht Winnaar Jarmann houdt het Amstel brouwketeltje omhoog Niet Heerlen, maar Maastricht was 25 april de start- en finish- plaats van de 33ste Amstel Gold Race. De Nederlanders Michael Boogerd en Maarten den Bakker van de Rabo-ploeg bewezen hun bloedvorm. Rolf Jarmann was de betere renner in de spannende eindsprint met Den Bakker. De Zwitser won voor de tweede maal de Amstel Gold Race. Ook in 1993 was hij de nummer één van het gouden peloton. Frans Maas- sen is sinds 1991 de laatste Nederlander die de Amstel Gold Race won. Elk jaar heeft Amstel ten tijde van de Amstel Gold Race een glazenactie in de Zuid-Limburgse supermarkten. Bij aankoop van een krat Amstel Bier krijgt de consument een gratis glas. Maar de Amstel Gold Race is niet de enige grote wielerwedstrijd die in 1998 in Limburg wordt verreden. Ook de Ronde van Nederland (een vijfdaagse wielerwedstrijd voor profs) vindt gedeeltelijk in Zuid-Limburg plaats, onder meer op 29 augustus. Anderhalve maand later vormen Val kenburg en omgeving het decor voor de Wereldkampioenschappen Wiel rennen met tot slot op 11 oktober de strijd om de wereldtitel op de weg voor de heren. Daarom heeft Amstel 1998 in Lim burg uitgeroepen tot 'Limburg wieler- jaar' en daaraan een spaaractie ge koppeld. Met een uniek glas voor elke wedstrijd onder het motto 'spaar ze allemaal!'. Wielerfans en verzame laars van bierglazen kunnen op zo'n manier een kleine unieke verzame ling glazen aanleggen. Voor lief hebbers van wielerwedstrijden is het bovendien extra aantrekkelijk tijdens de actieperiode een krat Amstel Bier te kopen, omdat er dan tevens.een VTP- arrangement te winnen is voor de aankomende wielerwedstrijd. Elk glas bevat namelijk een actiebon. Wie de slagzin op een originele manier af maakt en deze doorbelt naar het ver melde actie-telefoonnummer maakt een week lang kans op een aantrekke lijke prijs. Elke dag beoordeelt een deskundige jury de slagzinnen en beloont de beste met twee kaarten voor het wielerevenement en een ontvangst op de finishlijn.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 20