Praten met de pers? Alleen via de PR-woord voerders! Sinds 1993 bestaan er richtlijnen binnen Heineken Nederland over contacten met de media. Vorig jaar oktober zijn die richtlijnen herzien en opnieuw naar alle hoofden var dienst gezonden. Maar soms blijkt dat nog niet iedereen weet hoe je moet handelen als een journalist (o iemand die je niet kent) je vragen stelt over het bedrijf. Wal mag wel en wal niet? V.l.n.rGeraldine Schoonderbeek, Stephanie Koenders en Jur Raatjes, woordvoerders voor Heineken Nederland Heineken medewerkers zijn over het algemeen trots op 'hun' be drijf. Werken er lang, praten er graag over, vinden het leuk als Heineken positief in liet nieuws komt. Zijn ook graag behulpzaam antwoord te geven op vragen die hen worden gesteld. Maar weten dan eigenlijk niet of hun antwoord wel hetzelfde antwoord is als bijvoorbeeld Jur Raatjes van Exter ne Public Relations en woordvoerder van Heineken Nederland, namens het bedrijf zou geven. Een bekend spreek woord luidt 'zoveel hoofden, zoveel zinnen'. U kent dat wel. Een groep personen is op vakantie geweest. Als u zou vragen hoe de vakantiebestem ming was, zult u waarschijnlijk ver schillende antwoorden krijgen. Af hankelijk van hun eigen voorkeur, verwachtingspatroon en stemming zullen ze een beeld geven van het land of de plaats. 'Véél te heet' zal de een vinden, terwijl een ander het juist 'een lekker temperatuurtje' vond. En ook over drukte, aantrekkelijkheid van het landschap, mogelijkheid tot uit stapjes, winkeltjes, kwaliteit van het eten en vriendelijkheid van de bevol king zullen de meningen uiteenlopen. En toch hebben ze het over precie* dezelfde vakantiebestemming...Zovet 1 verschillende antwoorden maken het voor de toehoorder wel moeilijk een eenduidig en correct beeld te krijgen van de vakantiebestemming. Datzelfde 'gevaar', om het maar over dreven te zeggen, ligt op de loer als verschillende mensen antwoord zou den geven op persvragen over Heine ken Nederland. Daarom zijn er Richt-

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 8