WIIM KAARTEN VOOR WK HOCKEY OLDTIMER- TOERTOCHT IIU M i -* 'lu pyuüijJi: De nettowinst van Heineken over het jaar 1997 is met 16% gestegen tot 761 mil joen gulden. Heineken stelt de algemene vergadering van aandeelhouders daarom dit jaar voor om over te gaan tot uitgifte van één bonusaandeel op vier bestaande aandelen, bij een onveranderd dividend van f 3,50 per aandeel van f 25,-. Voorts wordt voorgesteld een aandelensplitsing door te voeren in de verhouding van 5 op 1Dit heeft de Raad van Bestuur van Hei - neken N.V. 13 maart bekendgemaakt. e netto-omzet nam toe met 11 tot 13.512 miljoen gulden. Het bedrijfsresultaat steeg met 19% van 1.012 miljoen naar 1.203 miljoen gul den. Een betere verkoopmix en in een aantal landen hogere verkoopprijzen alsmede lagere inkoopprijzen voor grondstoffen en verpakkingsmateria len waren de belangrijkste factoren die hierbij een rol speelden. Ook de gewijzigde wisselkoersen hadden per saldo een positieve invloed op het bedrijfsresultaat. De nettowinst per aandeel nam toe van 13,06 tot 15,18. De verkoop van onder toezicht gebrouwen bier steeg met 4,4% tot 73,8 miljoen hectoliter. Het Heineken merk ontwikkelde zich in 1997 opnieuw uitstekend. De verkopen stegen van 17,9 tot 18,8 miljoen hec toliter. Amstel steeg van 6,9 naar 7,2 miljoen hectoliter in een dalend standaard segment van de biermarkt. Ook Mur phy's ontwikkelde zich naar tevreden heid. AFZET AMERIKA De afzet op de Amerikaanse markt steeg met 5%. De totale export vanuit Nederland liet een volumegroei van 7% zien tot 7,5 miljoen hectoliter. Voorts namen in Nederland de omzet en resultaten toe, was de winstbijdra- ge van alle Franse bedrijfsonderdelen hoger dan verwacht en vertoonde het resultaat van de Italiaanse onderne ming een aanzienlijke verbetering. El Aguila in Spanje bereikte ook een beter resultaat. In Azië Pacific ontwikkelden het afzet- volume en de resultaten uitgedrukt in lokale valuta zich positief. Maar door de val van een aantal valuta in de tweede helft van 1997 kwamen de omzetten en resultaten in Nederland se guldens lager uit. RESULTAAT 1998 Heineken verwacht dat het resultaat over 1998 hoger zal zijn dan in 1997. Tegenover een gunstiger wisselkoers van de Amerikaanse dollar in vergelij king tot 1997 staat de onzekerheid over de ontwikkeling van de valuta en de activiteiten in een aantal landen van het Verre Oosten. Dit, gevoegd bij onvoorspelbare factoren als accijns verhogingen en andere overheids maatregelen, maakt het nu nog niet mogelijk een betrouwbare voorspel ling te doen ten aanzien van de hoogte van de winstgroei in 1998. Voor wat betreft de winstontwikkeling van de onderneming op langere termijn blijft Heineken onverminderd positief gestemd. ZOETERWOUDE - De Koninklijke Nederlandse Hockeybond bestaat dit jaar honderd jaar. Heineken is sponsor van de KNHB, omdat hockey naast tennis een van de kernsponsorvelden "van het Heineken merk is. Naast het 100-jarig jubileum van de KNHB vin den in 1998 de Wereldkampioen schappen Hockey voor heren en dames in Nederland plaats. Dat gebeurt van 20 mei tot en met 1 juni in het Galgenwaardstadion in Utrecht, dat voor die gelegenheid tijdelijk wordt voorzien van een kunstgras- mat. En u als lezer van Vers van 't Vat en hockeyliefhebber kunt er 30 mei bij zijn als de kwartfinale heren en de halve finale dames worden gespeeld. Wat moet u daarvoor doen? Stuur een briefkaart vóór 11 mei aanstaande in met daarop uw naam, adres, woon plaats, telefoon- en personeelsnum- rner naar de redactie van Vers van 't Vat (voor adres zie colofon op pagina 2). Zet daarop het antwoord op de vol gende vraag: Wie is de regerende wereldkampioen hockey bij de heren? Uit de goede inzendingen worden zes winnaars getrokken, die samen met hun partner op 30 mei naar het WI< Hockey kunnen (van 11.00 uurtot 19.00 uur). tiefhebbers van historische automobielen opgelet! Bert Allewijn (Heineken Alk maar) en Yvonne de Boer (Hei neken Bouwadviesbureau) organiseren zondag 13 septem ber 1998 een rit voor Heineken collega's die een oldtimer bezit ten. Wie wil deelnemen of meer informatie zou willen hebben, kan Bert bellen op 072-5478478 of Yvonne via 071-5456889. Doen!

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 7