Winnaars US Open en Roland Garros op Heineken Trophy Heineken m zoeterwoude - De derde editie van de Heineken Trophy kent met vier spelers uit de top van de ATP-lijst opnieuw een sterk deelnemersveld bij het mannentoernooi. Naast titelver dediger Richard Krajicek komen drie andere topspelers in de week van 15 tot en met 21 juni naar de grastennis banen van het Autotron. Dat zijn de Australische winnaar van de US Open Patrick Rafter en Gustavo Kuerten uit Brazilië, win naar van Roland Garros. Ver der komt de vorig jaar ook aan wezige topspeler, de Amerikaan Michael Chang. Samen met onder anderen Paul Haarhuis en Sjeng Schalken is hiermee het deelnemersveld van de Heineken Trophy opnieuw kwalitatief verbeterd. Vorig jaar werd voor de eerste keer het vrouwentoernooi in dezelfde week gespeeld als het mannentoernooi. De zeer enthousiaste reacties van alle par tijen hebben ervoor gezorgd dat er ook dit jaar weer tegelijkertijd man nen en vrouwen strijden om de hoog- ste eer. En het deelnemersveld bij de vrouwen is opnieuw sterker dan vorig jaar. Ruxandra Dragomir uit Roe menië komt haar titel verdedigen. Ze moet het nu onder meer opnemen tegen de Spaanse oud Wimbledon kampioene Conchita Martinez. Ande re zeer aansprekende namen in de lijst zijn de Franse speelster Sandrine Testud, de Duitse nummer één Anke Huber, de Amerikaanse Chanda Rubin en uit België Sabine Appel mans en Domi nique van Roost. Ook de Nederlandse speel sters zijn sterk vertegenwoordigd. Buiten de finaliste van vorig jaar, Mir jam Oremans, zullen ook Brenda Schultz en Kristie Boogert zich van hun beste kant laten zien tijdens de Heineken Trophy. verbetering accommodatie Naast versterking van de spelerslijsten is er ook hard gewerkt aan verbetering van de accommodatie op het Auto tron om het de bezoekers nog meer naar de zin te maken. Het centre-court Michael Chang in actie tijdens de Heine ken Trophy 1997 zal er door de toepassing van 'ronde' hoeken nu nog fraaier uitzien dan voorheen. Het biedt straks plaats aan duizend extra toeschouwers. Het vorig jaar in gebruik genomen nieuwe spelershome wordt verder uitge bouwd. De kaartverkoop verloopt zeer voor spoedig via alle postkantoren en de spe ciale reserveringslijn 0900-3001250. Op dit moment is al circa 40 van de kaarten verkocht. 5 li en 1 5 mei Bitchville en The Slackers en 16 mei King Shiloh meets Aba- Santi-i Soundssystem. De dj's deze avonden zijn Lighter en L-Dopa Pop Arena DJ. Het theateronderdeel wordt verzorgd door Kaal Haar. Ver der zien de bezoekers de film Preview. Kaarten kosten twintig gulden (en eventuele servicekosten en/of lid maatschap). De voorverkoop verloopt via ticketlijnnummer 0900 3001250 (75 ct per minuut), bij 150 postkanto ren en de tien Ticketshops. Heineken X-Pl'OOR is een initiatief van Heineken, het muziektijdschrift OOR en de zalen Nighttown, De Melkweg en Noorderligt. zoeterwoude - Volgende maand gaat de Heineken X-PL'OOR tour weer van start. Dit festival van live bands, dj's, preview film, video arts, theater en nog veel meer, wordt gehouden van 14 tot en met 16 mei in respectievelijk Tilburg (Noorderligt), Rotterdam (Nighttown) en Amsterdam (De Melkweg). Het program ma van deze tour bevat een bruisende mix van recent ont dekt en nog te ontdekken (ver)nieuw(end) talent uit ver schillende disciplines. Zo zijn er dit keer onder meer live acts van The Dandy Warhals (dit jaar ook op Pinkpop), Evil Superstars, Transister en FoolMoonBand. Verder komen 14

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 5