mimi JjU RITZE V D U j'i OPLEIDIIMGS TRAJECTE fbare sch. p ikkanaal op 5 5 7 7 B 11 11 12 13 14 15 16 18 19 20 20 21 21 22 22 23 23 25 26 28 29 30 30 1 :!1 de Heine!-.en Na deze presentatie volgde een discussie met als the ma 'employability' en de hieraan verbonden nood zaak tot het volgen van onderwijs en opleidingen. Aan bod kwam het tekort in Nederland aan werkne mers met een opleiding op LBO+ -niveau en MBO - niveau. Aan de discussie werd ook deelgenomen door representanten uit de wereldvan de middelbare en lagere beroepsvorming. Na afloop van de discussie werd minister Ritzen rondgeleid door de brou werij. Hij bekeek het brouwhuis en maakte een wandeling over de bor dessen bij Verpakken, eindigend bij Colonne (00)7. Het bezoek van de minister van Onderwijs eindigde omstreeks 17.30 uur. reactie ritzen zoeterwoude - De minister van Onderwijs, dr. ir. J.M.M. Ritzen, bracht 6 april een bezoek aan Heineken in Zoeterwoude. Ritzen arriveerde om 15.00 uur in De Hooiberg. Na de ont vangst gaf hoofd Personeel 6- Organi satie C.A. Zandvliet een presentatie over opleidingstrajecten bij Heineken. Hij ging onder meer in op het veran deringsproces Mensen Maken Heine ken; op de noodzaak voor de Heine- ken-medewerkers om in de pas te blij ven met technologische ontwikkelin gen en nieuwe werkmethoden; en op de afspraken die met de bonden zijn gemaakt over de benodigde opleidin gen. De minister heeft kanttekeningen geplaatst bij het verslag dat een dag na het bezoek verscheen in De Telegraaf. Onder het kopje 'Scholing is investe ring' schreef Ritzen de volgende reac tie: "Gisterochtend las ik met enige verbazing in de krant: "Ritzen: Werk nemer verliest baan bij weigering scholing". Dit artikel geeft treffend weer hoe bedrijven naar mijn mening vooral niet moeten omgaan met hun personeel. Ik heb deze uitspraak dan ook niet gedaan. In een tijd waarin veranderingen elkaar steeds sneller opvolgen, hebben werkgevers én werknemers er belang bij om perma nent aan scholing te doen. Kennis is mooi, maar vergt meer dan ooit gede gen onderhoud. Het kabinet heeft niet voor niets kort geleden het Nationaal actieprogramma 'Een leven lang leren' gepresenteerd. We roepen daar in werkgevers en werknemers op om afspraken te maken over scholing en inzetbaarheid. Daarbij passen geen dreigementen. Gistermiddag was ik bij Heineken op bezoek en ik was onder de indruk van de wijze waarop Heine ken aan de brede inzetbaarheid (employability) van het eigen perso neel werkt. De aanpak van Heineken zie ik als een voorbeeld voor andere bedrijven. Dat heb ik gisteren bena drukt. Heineken heeft begrepen dat de werknemer de belangrijkste pro ductiefactor is en wil daar dan ook steeds in blijven investeren. Wie dat niet doet, kan uiteindelijk zijn baan verliezen. Inzetbaar zijn en blijven, daar gaat het om. Dat is echter geen dreigement, maar gewoon een logisch gevolg als niet in werknemers wordt geïnvesteerd. Volgens mij hebben ze dat bij Heineken uitstekend begrepen".

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 3