STRANDVI e onlangs gehouden computerdag van de Hei- neken Computer Vereniging uit Zoeterwoude, heeft veel belangstellende leden getrokken. De bezoekers konden er onder meer terecht voor het aanschaffen van computerbenodigdheden. Verder waren ze er welkom met hun vragen over pc's, prin ters, moederborden, software, etcetera. Visserslatijn nioORDWiJK - De tweede door de Heineken Hengel Vereniging Zoeter woude (HHVZ) georganiseerde wed strijddag Strandvissen in Noordwijk heeft maar liefst 84 deelnemers opge leverd. Een groot aantal, zeker in ver gelijking met vorig jaar toen er vijftig vissers aan deelnamen. "Er deden zowel jongeren als ouderen aan mee", vertelt initiator en HHVZ-lid Jan- Claus Janssen uit Zoeterwoude. "De HHVZ organiseerde tot voor kort geen strandvissen", vertelt hij over de ont- Een van de sportvissers op het Noordwijkse strand staansgeschiedenis van deze bijzondere sportdag. "Vandaar dat het mij als fervente strandvisser leuk leek zo'n dag te organise ren. Na het succes van vorig jaar hebben we dit jaar dankzij de hulp van vele (individuele) sponsors binnen en buiten Heineken in samen werking met de Sportvisser Noord- wijk opnieuw zo'n dag kunnen hou den. En met heel goed weer, want het was zaterdag 28 maart zo warm dat sommige vissers in hun ondergoed de zee in zijn gegaan", vedelt hij lachend. "Dankzij al die sponsors hadden we een totale prijzenpot van bijna 2500 gulden. En dat voor een inschrijfgeld van tien gulden. We konden dan ook aan iedere deelnemer, of ze nu veel of weinig hadden gevangen, een prijs overhandigen." Voor senioren en junioren tot dertien jaar was er ook een hoofdprijs: de zogenoemde Amstel Cup. "Die bekers gingen naar vader en zoon Bedijn. Jan Bedijn heeft tot voor kon bij Heineken gewerkt als poortcontroleur. Hij heeft bij elkaar voor 5 meter 80 aan vis gevangen", aldus Jan-Claus Janssen. Zoon Niels (zes jaar oud) trad duidelijk in vaders voetsporen met een totale opbrengst van 2 meter 82 aan vis. Overigens zal het strandvissen vol gend jaar opnieuw een vervolg krij gen. Jan-Claus: "Ook dan willen we tijdens het laatste weekeinde van maart Noordwijk aandoen. Wel staat al vast dat er maximaal tachtig deelne mers aan mee kunnen doen. Tijdig inschrijven dus!"

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 31