Elke maand belichten we een horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Deze maand belandden we bij 'Euro Kartracing Groningen'. Vers van 't Vat ging hier uiteraard niet op bezoek om met grote snel heid over een kartbaan te racen, maar omdat er vol gens insiders "interessante horeca" zou worden bedreven. Niets bleek minder waar... De grote hal van de indoor kart baan ligt aan de Kardingerweg, net buiten Groningen, tot zover het oog reikt omringd door 'oer-Hollands' grasland. Van buiten doet de grote hal nu niet direct vermoeden dat er een prachtig horeca-etablissement in schuilgaat. Via de entree stapje echter een compleet andere wereld binnen. Terwijl je je ineens omringd weet door Romeinse ruïnes zie je in de verte de mondaine baai van Monaco liggen. Links doemt de skyline van Los Ange les op. Hè? Prachtige decors blijken de oorzaak van deze verwarrende situatie. De eerste verrassing te boven wordt dui delijk dat je in een internationaal grand café bent beland. Wanneer je nog wat beter kijkt, zie je beneden de kartbaan liggen; de belangrijkste trek pleister van het grote complex. ROMEIHISE STIJL Het horecagedeelte van 'Euro Kartra cing Groningen' bestaat, naast het grand café annex restaurant, uit een bruine kroeg en een aantal zalen voor vergaderingen en partijen. Afgezien van het bruin café is alles uitgevoerd in Romeinse stijl. Een voorkant van een Romeinse tempel, talloze met planten begroeide pilaren, wandschil deringen en een Romeinse ruïne geven het etablissement een Zuid- Europese uitstraling. Het grand café/restaurant biedt plaats aan maximaal 250 gasten terwijl in de bruine kroeg zo'n 65 personen te rechtkunnen. In het restaurant kan er volgens de chef kok van het kartcen- trum uitstekend worden gegeten. "We hebben een zeer gevarieerde keuken. Van een kleine lunch tot uitgebreide drie gan gen menu's", aldus chef kok Paco Riu- passa. Wanneer je in het restaurant, of de bruine kroeg, een biertje wilt drin ken, kun je kiezen uit Arnstel, Wieck- se Witte, Vos, De Koninck en Lingens blond. Voor bezoekers die nog willen racen is er, naast het gehele Vrumona- pakket, natuurlijk ook Arnstel Malt verkrijgbaar. VERSCHROEID RUBBER In het gehele horecagedeelte heb je een goed uitzicht op de kartbaan. Dat is uiteraard niet voor niets. De meeste bezoekers komen toch om (eerst) in een van de kleine bolides plaats te nemen. Wanneer 'de coureurs' dan even willen uitrusten van de gelever de inspanning, hoeven ze toch niets te missen van wat er zich allemaal op de baan afspeelt. Volgens Juliette Bouw man, verantwoordelijk voor de Public Relations, komen de meeste bezoe kers in groepsver band. "Particuliere feesten, maar ook bedrijfsuitjes. Naast deze groeps- arrangementen hebben we hier ook veel individu ele bezoekers die alleen maar even willen karten, soms nog even een biertje drinken en vervolgens naar huis gaan." Vol gens Juliette biedt 'Euro Kartracing Groningen' de gasten een "totaalpak ket" aan. "Het karten staat centraal, maar er kan hier ook nog eens gezellig worden gegeten en gedronken. We hebben geprobeerd aan alles te den ken. Zo beschikken we bijvoorbeeld ook over verwarmde kleedruimtes en douches voor bezoekers die zich na een heftige kartpartij eerst even willen opfrissen", aldus Juliette. Wanneer je een kijkje neemt op de baan is het verschil met de serene rust van het horecagedeelte met de inter nationale uitstraling groot. Het motor geronk en de geur van verschroeid rubber maken het contrast zelfs onwerkelijk. Wanneer de hal plotse ling wordt opgelicht door heuse blik semflitsen en er ook nog eens een luid gedonder hoorbaar is, wordt duidelijk dat de kartbaan nog een extraatje in petto heeft. Juliette: "Op onze baan beschikken we over licht- en geluids effecten. Op die manier willen we het geheel, in combinatie met de verschil lende decors, van een extra dimensie voorzien. Zo kunnen we onweer, blik sem en nachtsituaties simuleren. Onze gasten moeten het gevoel krij gen dat ze de 24-uurs race van Le Mans rijden." BEZOEKJE WAARD 'Euro Kartracing Groningen' is een van de modernste en best uitgeruste kartbanen van Europa. Echte kartlief- hebbers zullen de weg naar deze baan waarschijnlijk dan ook wel weten te vinden. Het aardige is echter dal het ook voor mensen die weinig affiniteit hebben met karten en autosport een bezoekje waard is. 'Euro Kartracing Groningen' is gelegen aan de Kardin gerweg 50 in Groningen. Het complex is zowel per auto als openbaar vervoer goed te bereiken en beschikt over een ruime parkeergelegenheid voor auto's en bussen. De kartbaan en bijbehorende horeca is van maandag tot en met donderdag geo pend van 16.00 tot 24.00 uur. Vrijdag en zaterdag van 14.00 uur tot 01.00 uur en zondag van 14.00 uur tot 23.00 uur.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 25