lil dïüu^JJÏ Heineken StudentJI/ffltSIC Award JJiU •*r- r; -4*** fokcomtract fc,5l A Enkele bekers en rozetten in de huis kamer getuigen van de succesvolle deelname van Aymara aan cluh- matches. De eerste keer dat ze als pup meedeed, was in Frankrijk, waar ze prompt het predikaat 'Uitmuntend' kreeg en kampioen in haar leeftijds klasse werd. Inmiddels heeft ze kort geleden zelf haar eerste nestje pups gekregen. Het was een spannende tijd voor het echtpaar Hendriks. En een eenzame tijd, want Aymara bracht negen weken door bij haar fokkers. "We hebben haar namelijk op fokcon- tract gekregen. Dat hield in dat we haar moesten opvoeden, zoals de fok kers dat wilden. We moesten haar als hónd behandelen. Dus bijvoorbeeld zelf eerst eten, en haar pas daarna eten geven. Zoals in de natuur de belang rijkste uit de roedel, de baas dus, als eerste eten krijgt. Ook de voeding, die ze moest krijgen, was voorgeschre ven. Zo waren er meer regels, want de fokkers zijn streng op dat gebied. Toen Aymara twee jaar oud was, is ze onderzocht op bij Leonbergse honden voorkomende gebits- en oogafwijkin gen, haar heupen (in verband met een bij honden veel-voorkomende ziekte Heupdysplasie) en op gedrag en karakter. Toen dat allemaal goed was bevonden, mocht ze worden gedekt, want een andere voorwaarde van het fokcontract was dat ze eenmaal een nestje moest krijgen. De aanstaande vader is ook door de fokkers uitge zocht en betaald. Voor de worp is ze negen weken bij de fokkers in huis geweest. Mijn vrouw is twee weken meegegaan, maar daarna was het voor ons zeven weken afwachten. Dat was een eenzame tijd. Als je altijd gewend bent, dat ze er zijn, en je komt ineens in een leeg huis... Dat is heel stil", herinnert Peter zich. Aymara kreeg acht pups, waarvan zeven ble ven leven. Eén ervan, een teefje, was voor Peter en Kathleen. Een kynotrai- ner, een soort hondenpsycholoog, had tests gedaan met de pups om hun karakter vast te stellen. Aan de hand van zijn bevindingen, gaf de fokker de toekomstige eigenaren de pups die het beste bij hen zouden passen. Voor de familie Hendriks werd het Bijou. Blij dat alles goed was gegaan, dat vrouw en hond weer thuis waren en blij met de 'gezinsuitbreiding' stuurde Peter geboortekaartjes rond met de uitnodi ging naar hun nieuwe 'juweeltje' te komen kijken. Velen stuurden kaarten of kwamen inderdaad op kraamvisite. Na de bevalling hadden de Hendriksen aan de bepalingen van het fokcontract voldaan en werd Aymara officieel hun eigendom. samen wandelen? Peter Hendriks zou het leuk vinden om met Heineken collega's en hun honden een gezamenlijke wandeling te maken. Voelt u daarvoor, dan kunt u reageren via cc: Mail of per interne post. Zijn adres: P.J.F.M. Hendriks, H/Bosch. En heeft u misschien een plaatje, beeldje, of iets anders van een Leonbergse hond, waarmee u zijn nog bescheiden verzameling zou willen uitbreiden, dan zou hij u zeer dank baar zijn. 15 CC 1/1 °Q ',A CL t Q D h- 1/1 zoeterwoude - Heineken heeft 8 april in Utrecht het startschot gege ven voor de strijd om de Heineken Student Music Award '98. Dit groots opgezette landelijke studenten muziekevenement is een swingende muzikale competitie tussen studen tenbands en vindt plaats in verschil lende studentensteden. Het hoogte punt van de strijd is de finale in het Amsterdamse Paradiso op 20 mei 1998. De winnaar maakt kans op een singlecontract van Polydor en krijgt zo de mogelijk heid om door te breken. De voorrondes van de Hei neken Stu dent Music Award '98 zijn in Groningen, Utrecht, Rotterdam, Tilburg en Maastricht. Tij dens een voorselectie zijn er per stu dentenstad al drie bands uitgekozen. De studentenbands Sonic Solutions, Overlast, Catweasel, Blow Your Mind en Hairy Shakers zijn hiervan voor beelden. Bij de optredens krijgt iedere band gedurende 40 minuten de kans om te laten zien wat hij in huis heeft. Covers, eigen werk of eigenzinnige "cross over" variaties op covers mogen behoren tot het repertoire. Tussen de optredens door verzorgen dj's van de Utrechtse studentendiscotheek, de Woolloo Mooloo, de muziek. Er is steeds een vaste professionele jury. Joost Marsman, leadzanger van de Nederlandstalige poprock-band 'Is Ook Schitterend!' maakt hier deel van uit. De criteria die de jury onder meer hanteert zijn: muzikaliteit, creativiteit en interactie. Er zijn bij het ter perse gaan van dit nummer inmiddels al voorrondes achter de rug (8 april in Utrecht, 15 april in Tilburg, 16 april in Rotterdam, 23 april in Maastricht). Op 13 mei is de laatste voorronde in het Groningen News Café (Grote Markt 30-33), aan vang 22.00 uur. De winnaars van de voorrondes gaan door naar de lande lijke finale op 20 mei 1998 vanaf 21.00 uur in Paradiso te Amsterdam (Weteringschans 6-8).

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 15