1997 GOED BIERJAAR DE RIDDER VIJF NIEUWE GISTTANKS CENTRAAL BROUWERIJ KANTOOR: )lgt: oor ll sterdam - Het Centraal ouwerij Kantoor, waarin alle - ierlandse bierbrouwers zich heb- i verenigd, geeft de goede zomer op 1 reden voor de uitstekende bierafzet 1997. De consumptie per hoofd van bevolking steeg vorig jaar tot 86,4 i r bier. In 1996, dat een slechte 'i merkende, was dat nog 85,1 liter. Zowel de productie van bier als de export kende een stijging in volume. De productie van bier nam toe met 5,1 De binnenlandse afzet groeide met 1,3 en de export met 9,4 Met meer dan 170 landen als afzetbestem- ming blijft Nederland, en dan met name Heineken, de grootste en meest internationale bierexporteur ter wereld. Ook de afzet van geïmporteerd bier nam toe. Er werd in Nederland in 1997 ongeveer 40.000 hectoliter bui tenlands bier meer aan de man gebracht dan in 1996. De geïmpor teerde afzet bedroeg vorig jaar 940.000 hectoliter. De totale afzet van bier in Nederland (dit is de binnen landse afzet vermeerderd met de afzet van geïmporteerd bier) kan in de vol gende marktsegmenten worden onderverdeeld: pilsener bieren 90,3% alcoholvrije bieren 2,6% overige bieren (o.a. speciaal bieren) 7,1% MAASTRICHT - Stadsbrouwerij De Rid der investeert fors in een nieuwe gistinstalla- tie. In dat kader zijn 31 maart vijf nieuwe gisttanks in de koeltoren van de brouwerij geplaatst. Daarbij was een grote hijskraan nodig. De vervanging van de gistinstallatie levert een kwaliteitsverbetering op. oor gen ;on. lelt on- met ^am ang oor in een den ger: tru- En iter djes »en- ikte ring wel dat een taal en an- tar- en oor een ons ben 'ge- Dat on- Maar de teamspirit bleef fantastisch. Na een dag van veel regelen en orga niseren, hebben we op een andere manier onze naam hoog weten te houden. We zijn namelijk buiten de wedstrijd om met een grote catama ran gaan varen. Een hele luxe boot met alles erop en eraan. Uiteraard niet te vergelijken met een wedstrijdboot. Die catamaran hebben we spottend 'onze Borrelbierboot' gedoopt. Miriam was de laatste dag jarig en dat hebben we op onze nieuwe boot op een passende wijze gevierd: alle bevriende teams werden uitgenodigd voor een feestje. Gezien de opkomst en de sfeer was dat zeer geslaagd! Ook heeft het team op een persconfe rentie verteld hoe de aanvaring was verlopen. Hella hierover: "Het organi satiecomité gaf ons een compliment over de wijze waarop we met de situ atie omgingen en een uitnodiging om mee te doen aan de Bermuda Regatta in november! Wellicht gaan we dat doen! Overigens was de Heine ken Regatta heel goed verzorgd. Echt, zo'n evenement met een dergelijke uitstraling, is een compliment voor ons merk en voor de verantwoordelij ke organisatie van Heineken Curagao. Het is inmiddels de grootste regatta in het gebied geworden met driehon derd deelnemende boten. Bijzonder is dat er veel Nederlanders aan mee doen. Ook staat er altijd veel over de Regatta in de Nederlandse pers. Ron Oldenburg, die verantwoordelijk is voor de organisatie aan de wal van de Regatta, was zeer tevreden. Het is zijn laatste Regatta omdat hij nog dit jaar naar Nederland vertrekt." TITANIC Something Hot zal volgend jaar opnieuw aan de race deelnemen. "Al was het alleen maar omdat we revan che willen nemen voor het feit dat we door andermans fout de wedstrijd niet hebben kunnen uitvaren", vertelt Hella Schoonveld. "Overigens heeft de bemanning van die andere boot achteraf verontschuldigingen aange boden en...", besluit ze met een lach, "ons uitgenodigd om samen met hen de film de Titanic te gaan bekijken."

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 11