V LuLLUdfiLL^dlUètlLLL \L£LlV!i<k=<J k= ^CLLCLLL^ LLL'ij J-J -£JJJJ J J-J Het vrouwenzeilteam dat voor de tweede keer met 'Something Hot' meedeed aan de Heineken Regatta rond Sint Maarten op 6, 7 en 8 maart dit jaar, heeft vanwege een aanvaring de race voortijdig moeten staken. De acht bemanningsleden waren na een goed gelopen eerste wedstrijddag vol goede moed de zee opgegaan, toen een andere deelnemer hen ramde. Een verslag. Het team van de 'Something Hot' Inzet: Het nieuwe bemanningslid Corrie Vergeer had het erg naar haar zin tij dens haar eerste Heineken Regatta De eerste wedstrijddag verliep, hoewel zwaar, vrij goed voor de acht bemanningsleden, die goed voor bereid naar Sint Maarten waren geko men. Ze hadden net als vorig jaar in de winter op de Noordzee getraind. De samenstelling van het team was iet wat anders dan in 1997: Nienke ten Hoor was ziek geworden en kon daar door niet mee. In plaats daarvan ging Corrie Vergeer (DIM, Zoeterwoude) mee. De overige bemanningsleden waren, op de schipper na, dezelfde: Marie-Christine Lodewijk (vertegen woordigster in Hoofddorp), Hella Schoonveld (Amsterdam), Miriam van der Laan (hoold P&O Vrumona), Astrid van der Niet (Regionaal Unit Controller Arnhem), Annigje Bijvoet (marketing Zoeterwoude) en Leonie Geenen (juriste Leidschendam). acht dames deden vijf minuten voor de start nog ontspannen oefeningen op de muziek van Jeanet Jackson. "We hadden een goede start", vertelt Hella Schoonveld. "We waren gecon centreerd en voeren in een veld met boten. Na acht minuten varen kwam er een boot op ons al die ons voorrang moest geven. Zij weken te laat voor ons uit en kwamen midscheeps in onze boot terecht. Het gevolg was een groot gat aan de buitenkant. Beneden in de kajuit leek de ravage nog erger: de kaartentafel was weg, het instru mentenpaneel volledig vernield. En het toilet van de achterste hut (achter de kaartentafel) had geen wandjes meer en was als het ware een open baar toilet geworden! Gelukkig raakte niemand tijdens de aanvaring gewond, hoewel enkelen van ons wel bont en blauw waren! We dachten dat we water maakten en zijn meteen overstag gegaan. Na een noodsignaal zijn we naar de haven getrokken en daar op voortreffelijke wijze opgevan gen door de bemanning van de Star dust. Ze waren ontzettend aardig en hadden meteen een andere boot voor ons geregeld. Helaas was dat geen wedstrijdboot, dus het was voor ons einde Heineken Regatta. We hebben overigens onmiddellijk protest aange tekend bij het Protest Committee. Dat protest hebben we uiteraard gewon nen." CATAMARAN "Onze schipper/tacticus van vorig jaar, Klaartje Zuider- baan, moest afzeggen omdat ze in dezelfde perio de de Wereldkampioen schappen Zeilen in Dubai had", vertelt Hella Schoon veld. "We hadden nu een andere schipper gevonden, namelijk de 21-jarige stu dente Economie Kim Coster uit Amsterdam. Een pittig meisje, dat de boel goed in de hand had." GOEDE SFEER Toen kwam de twee de wedstrijddag. De Marie-Christine Lodewijk vervolgt: "Uiteraard was de teleurstelling voor ons erg groot. De race was ten einde. Marie-Christine Lodewijk vult aan: "Er was een hele goede sfeer in het team: ontspannen maar wel fel, want we gingen voor de wedstrijd. Het was duidelijk te merken dat we meer aan elkaar gewend waren dan vorig jaar. Ook hadden we samen heel veel pret. Onge veer een kwartier voor de start van de wedstrijd werd bij ons aan boord de cd van Jeanet Jackson opgezet en dansten wij onze spieren trok nogal wat aandacht, waardoor enkele boten die voor ons startten, te laat over de startlijn voe ren." "De eerste wedstrijddag zelf was zwaar: we hadden een nog grotere boot dan vorig jaar met een veel grote re genua. Daarvoor hadden we echt spierkracht nodig. En hoe trots we er ook op zijn dat we als vrouwenteam varen, feit blijft dat mannen meer kracht tot hun beschikking hebben dan wij. Het was dus hard wer ken. De eerste wed strijddag zijn we in onze klasse als tiende geëindigd. Dit geeft aan dat wij de eerste dag goed op koers lagen en de potentie hadden om uiteinde lijk op een mooie plaats te finishen." AANVARING

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 10