Donald Otten voor de Antilliaanse Brouwerij op Curaqao echte vakantie. Mijn vrouw Marja voelt hetzelfde. Dat bleek wel toen ze vorig jaar voor drie weken naar Nederland ging en daarvan twee weken eerder terugkeerde. Overigens is het niet zo dat we nooit weggaan. Maar dan zoeken we toch wat minder zonnige oorden op. Zo zijn we onlangs nog voor een ski-vakantie in Amerika geweest." LABRADORS In al die tijd dat Donald nu in Curasao werkt, is er niet echt iets wat hij aan Nederland mist. Met een lach: "Mijn vrouw wel. Zij mist het winkelen... Maar ik..." Na lang aarzelen kan hij toch iets melden: "Ik deed in Neder land veel meer met mijn honden. Ik had toen nog twee Labradors, de oud ste is vorig jaar overleden. Ik was toen vice-voorzitter van de vereniging voor Labradors, deed veel commissiewerk op dat gebied en ging vaak in België op jacht met mijn honden. Dat wil zeg gen: zij leerden te jagen, want zelf deed ik dat niet. Maar nu op Curasao is dat wel anders. Nu heeft onze hond een echt lui leven: lekker luieren aan het strand, eten, vrijheid. Nee, die hobby is wat dat betreft voorbij. En dat mis ik wel." met .000 wel anse ,verd nerk 74% kort ook allen ver- tnald nen- van en :htig. rouw n te wei- t nog itrsus geen :n les tl. De had arop- c heb lijkse ;an ik ggen. voor- rkeer eel te ek en rt tot tdien ens mij •lijk t en tad, 'g je naar den, ken. nstel cort- tem- zijn de Antillianen zelf wel taalgevoe lig. Engels of Nederlands is hier geen probleem." BETROKKEN Donald is erg betrokken bij het werk in de brouwerij. Iets wat volgens hem kenmerkend is voor het werken in het buitenland. "Mijn werkdag begint hier 's morgens vroeg tot een uur of half zeven in de avond. Maar later op de avond bel ik ook vaak een aantal keer naar de brouwerij om te horen of alles goed gaat. Kortom, je bent in het buitenland nog meer bij je werk betrokken dan in Nederland." En met een lachje vervolgt hij: "Nu moet ik erbij vertellen dat mijn werk ook mijn hobby is, of beter gezegd één van mijn hobby's. Want daarnaast heb ik me, samen met mijn vrouw, ook het dui ken eigen gemaakt. Dat is een echte iamilieaangelegenheid. Mijn zoon Lars weet zich uitstekend aan het strand te vermaken als Matja en ik gaan duiken. En watje dan ziet... dat is ongelooflijk. De wereld onder water is wat dat betreft heel erg mooi." Donald heeft het erg naar zijn zin op Curasao. De behoefte om naar Neder land terug te keren, is eigenlijk niet zo groot. "Je bent hier ontzettend vrij, altijd in de buitenlucht. Als ik, zoals nu, weer voor korte tijd in Nederland terug ben, dan valt het mij elke keer weer op dat alle deuren potdicht zijn en de gordijnen gesloten. Dat open karakter van ons eiland ligt natuurlijk ook aan het tropische klimaat. Dat is hier gewoon perfect. Continu 32/33 graden Celsius. Het is hier bovendien niet zo vochtig als in Azië. In het weekend, als ik vrij ben, heb ik vaak een vakantiegevoel. En daarmee ver dwijnt een beetje de behoefte aan een

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 5