Iedere maand belichten we een nieuw horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Deze keer belandden we op de Duivendrechtsekade in Amsterdam. Pal naast de Amsterdam Studio's, op de plaats waar zowel de Fabeltjeskrant als Loe- ki de Leeuw het levenslicht zagen, opende ruim een maand geleden Grandcafé Cinetone zijn deuren. Vernoemd naar de oudste filmstudio van Nederland sluit Cinetone qua sfeer en interieur naadloos aan bij de locatie; door insiders ook wel "Hollywood aan de Amstel" genoemd. Het in mediterrane kleuren uitge voerde interieur van Cinetone is, u raadt het al, gebaseerd op het thema film. Grote schilderijen, replica's van affiches van echte filmklassiekers, springen daarbij direct in het oog. De dromerige ogen van Bette Davis lijken op de aankondiging van de film "Bor der Town" welhaast dwars door je heen te kijken, terwijl op de atletische torso van Johnny Weissmuller de nodige zwemlesjes zijn af te lezen. Hij bleek destijds "back again" in de film "Tarzan and his mate". Ook "Gone with the Wind" is van de partij net als trouwens Oscar-recordhouder "Ben Hur". De authentieke sfeer die dit geheel oproept, vind je terug in het gehele inte rieur van Cine tone. Een grote variatie aan materialen en attributen draagt bij aan het klassieke karakter. Zoals bijvoorbeeld een origineel (glas- in-lood) logo van Cinetone en de aanwezige pilaren die steunen op uit het station van Brussel afkomstige sokkels. Ook een grote schouw die midden in het ruime etablissement staat, komt oor spronkelijk bij onze zuiderburen van daan. Het fraaie object blijkt, net als de van massief houten deuren gemaakte lambrisering, dienst te hebben gedaan in een oud klooster. Een piano kan in dit geheel natuurlijk niet ontbreken. "SOLDAAT VAIU ORAM JE" Het interieur is zeker bijzonder maar blijkt bij navraag ook niet door de eer ste de beste te zijn ontwoqren. Een van Nederlands meest gerenommeer de decorbouwers, Roland Groot, blijkt de hand te hebben gehad in de tot standkoming van het grandcafé. Deze decorbouwer van bekende Neder landse producties als "Soldaat van Oranje" en "De vierde man", heeft er duidelijk werk van gemaakt. Toch nam de bouw uiteindelijk maar zo'n zes weken in beslag. "Gekkenwerk", zegt Marlo Wesselman, een van de twee managers van Cinetone. "Maar met de hulp van een aantal andere professionele decorbouwers van de Amsterdam Studio's is het uiteindelijk wel gelukt. Tenminste, op een paar kleine dingetjes na dan. Zo worden de filmstrips, waarmee bijvoorbeeld ook de bar is gedecoreerd, nog vervangen door exemplaren van messing Daar naast zijn het plafond en de verlich ting nog niet helemaal klaar. Maar dat is in feite een kwestie van weken." Amsterdam Studio's namelijk ook evenementen, bedrijfsdagen, feesten en partijen. Variërend van dertig tot en met vierduizend personen. Marlo: "Bij enorm omvangrijke evenemen ten wordt er uiteraard een beroep gedaan op de ruimte van de studio's. Zelf beschikken we ook over extra faciliteiten. Zo hebben we naast het café een eigen bioscoopzaaltje. Dit zaaltje, met van die riante stoelen van rode pluche, is geschikt voor diverse soorten presentaties. In het café zelf is dit overigens ook mogelijk. Hier kun nen we bijvoorbeeld de serre door middel van gordijnen van de buiten wereld afschermen." (Het pand blijkt zelfs zo multifunctioneel dat het team van de Unit Amsterdam in Cinetone opnames heeft gemaakt voor de Mar keting Award 1997!) In Cinetone kan je ook eten. De kaart, gemaakt in de vorm van zo'n bekend zwart-wit klapbord ("Take twenty!"), is niet zeer uitgebreid maar toch geva rieerd. Of je vooraf nu tomatensoep wilt, of bijvoorbeeld kreeft; beide gerechten staan op de kaart. Ondanks de verzorgde uitstraling van het café zijn de prijzen volgens de bedrijfslei ding "eerlijk". "Zeker niet te duur", aldus Marlo. "We willen dat iedereen in Cinetone terecht kan: van de spreekwoordelijke 'decorsjouwer' tot en met de producer. We hebben geen specifieke doelgroep." Wanneer je in Cinetone een biertje wilt drinken, kan je kiezen uit Heineken bier, Wieckse Witte en Vos. Het frisdrankassorti ment beslaat het gehele Vrumona- pakket. BIOSCOOPZAALTJE Maar Cinetone blijkt meer dan een grandcafé annex restaurant. Het organiseert in samenwerking met Het Grandcafé ligt weliswaar buiten het centrum van Amsterdam maar is toch eenvoudig te vinden. Zeker met de auto is het goed te bereiken; par keerruimte genoeg. Ook met het openbaar vervoer is het geen pro bleem; vanaf Station Amstel brengt een treintaxi je in slechts enkele minuten naar de plaats van bestem ming. Last but not least is de Duiven drechtsekade, zoals de naam al doet vermoeden, zelfs per boot te bereiken. Maar of het nu met de auto is, met de trein of per boot; Grandcafé Cinetone is zeker een bezoekje waard. Grandcafé Cinetone is van maandag tot en met vrijdag geopend van 11.00 uur in de morgen en sluit als de laatste gast 's avonds huiswaarts gaat. In het week end is het café op aanvraag geopend.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 28