Beëindiging HOP-project driejaar is een einde gekomen aan het Herplaatsings- en Opleidingsproject HOP. Via dit project heeft een aantal medewerkers een andere baan gekregen. Het gaat met name om degenen die door Mensen Maken Heineken boventallig werden op hun afdeling. De organisatiestructuren van veel afdelingen zijn door dit veranderingspro ces zoals bekend 'platter' geworden. Zo werden in Productie en DCS de niveaus van de Groepsleider en Wachtchef samengevoegd tot één niveau: dat van Teamleider. We blikken terug met een van de begeleiders van HOP, Henk van Gent. Kon via dit project voor iedereen passend ander werk worden gevonden? HOP e hebben sinds mei 1995 in totaal 183 boventallige colle ga's begeleid. Inmiddels is 96% her plaatst of is gekozen voor een andere passende oplossing. Voor een paar medewerkers is tot nu toe geen vast ander werk gevonden. Waar we als HOP-begeleiders tevreden over zijn, is dat niemand met de armen over elkaar hoefde gaan zitten. Ook tijdens de begeleidingsperiode heeft iedereen tijdelijk werk gedaan. En de mensen die we hebben kunnen herplaatsen, hebben goede geschikte functies gevonden", aldus Henk van Gent. "HOP heeft een tijdlang gefungeerd als een uitzendbureau. Daar waar het in het belang was van degenen die wij begeleidden, regelden wij tijdelijk ander werk dat aansloot op de perso nen in kwestie. Je zag hierdoor wat het effect kan zijn van mobiliteit. Ander werk, weg van de 'oude' werk plek, daar bleek motivatie en stimula tie vanuit te gaan. Kijk, het is moeilijk om te kunnen accepteren dat het ver leden achter je ligt. Dat je je oude baan niet meer kunt vervullen. Dat de sta tus, vaak die van leidinggevende, ver valt. Mij is duidelijk gebleken dat de mensen een Heineken hart hebben. Ondanks het verlies van hun ver trouwde plek in de organisatie hebben ze altijd een groot vertrouwen behou den in hun werkgever." HOP heeft tijdens zijn bestaan ruim 50 vacaturekranten gemaakt voor de mensen die het begeleidde. Henk van Gent: "Alle vacatures binnen Heine ken Nederland en ook vaak van ande re onderdelen van Heineken werden daarin vermeld, nog vóórdat ze 'aan de paal' gingen. Daarnaast zijn de pro fielen van de betreffende medewer kers verspreid binnen de Personeel Organisatie-afdelingen. Zo is het in veel gevallen gelukt om mensen aan ander, passend werk te helpen." Voormalig groepsleider Verpakken Bart Viele (49) is een van de collega's die nog geen andere vaste job hebben. Dat wil niet zeggen dat hij de afgelo pen periode stil heeft gezeten. "Ik heb drie jaar Vapro-opleidingen binnen Verpakken verzorgd. Ln die periode heb ik onder andere examenonderde len afgenomen als officieel erkend examinator. Verder heb ik projecten opgepakt als een opleiding voor hef truckchauffeurs, lessen in de Neder landse taal voor allochtonen en het organiseren van werkbezoeken aan

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 22