- verlichting in het gehele pand worden uitgedaan om energie te besparen. Wie op dat moment nog aan het werk is, kan zelf het licht in zijn of haar werkruimte aandoen. VLEUGELS OMARMEN PRODUCTIE Het nieuwe pand wordt vlak voor het huidige kantoor gebouwd, op de plaats waar nu het parkeerterrein is. Een plek die door de stedenbouwkun dige van de overheid als beste locatie is aangewezen. Dat is dicht bij de pro ductie; de vleugels wijzen naar het productiegedeelte. Tevens heeft de stedenbouwkundige bepaald dat de portiersloge het beste als vooruitge schoven post zo dicht mogelijk bij het begin van het huidige parkeerterrein kan worden gebouwd. Daar komt ook het PUM. Vrumona medewerkers hoeven de portiersloge niet te passe ren. Zij rijden er voorlangs naar de nieuw aan te leggen parkeerplaatsen voor kantoor of productie. Ook hier zal een toegangssysteem komen, waardoor de slagboom naar de par keerplaatsen opent na inlezing van een geldig Heineken pasje. BOUWPLANNING Verbeek denkt dat eind april met de voorbereidingen voor de bouw kan worden begonnen. Dat wil zeggen met het bouwrijp maken van dat deel van het Vrumona terrein, waar het nieuwe pand gebouwd gaat worden. In plaats van het traditionele heien is gekozen voor een boormethode, om geluidsoverlast tot een minimum te beperken. Voor het pand zelf is geko zen voor prefab bouw. De voorberei dende fase duurt dan langer, maar daarna gaat de bouw heel snel. Als alles volgens verwachting gaat, kun nen volgend jaar april of mei de kan toormedewerkers over naar hun nieuwe werkplekken. Vervolgens zal het huidige kantoor worden gesloopt. Daarmee is ongeveer drie maanden gemoeid, want alles wordt zoveel mogelijk gescheiden afgevoerd voor recycling. lift, maar ook de ontvangstruimte, keuken en diverse vergaderruimtes. Op de eerste verdieping zullen, zoals het er nu naar uitziet, in de kern de kantoren van de directie komen. In de vleugels komen op de begane grond, de eerste en de tweede verdieping, kantoren. Op elke verdieping komt een zogenoemde servicecorner met zowel bijvoorbeeld fris- en snoepauto maten, als kopieerapparatuur en de papierversnipperaar. Het uitstekende deel bovenop het gebouw is bestemd voor de technische ruimtes, compu terruimtes en archieven. "Het gebouw is mooi, met een stijl en kleur die tijdloos zijn, zodat het nog jaren mooi blijft", is Verbeeks mening. De temperatuurbeheersing in het nieuwe pand zal door middel van cen trale luchtverwarming plaatsvinden, al kan elke medewerker individueel de temperatuur in zijn kamer regelen. Er komt een daglichtafhankelijke ver lichting. Dat wil zeggen: als er buiten voldoende licht is, dimt de verlichting in het pand of gaat zelfs uit. Wordt het donker, dan gebeurt het omgekeerde. Op bepaalde tijdstippen, tijdens de lunch en na vijven bijvoorbeeld, zal de

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 15