VRUMONA Bal VRUMONA KRIJGT IEUW Als alles volgens plan verloopt, kunnen de kantoormedewerkers van Vrumona in de lente van volgend jaar hun intrek nemen in een nieuw kantoorpand. Waarschijnlijk wordt eind volgende maand begonnen met hel bouwrijp maken van het terrein. Op dit moment is nog niet alles definitief. In dit num mer alvast een impressie. QUALITY DRINKS Iet huidige Vrumona kantoor bestaat eigenlijk uit verschillende delen. De hoofdvleugel stamt uit 1961Toen er een tekort aan ruimte ontstond, is er in 1978 een tijdelijke kantoorunit aangebouwd. In latere jaren volgden meer tijdelijke units. In 1995 is besloten dat het kantoor aan vervanging toe was. Voormalig chef Bouwkundige Dienst Kees Verbeek, en projectleider van dit bouwproject: "Het huidige kantoor voldoet niet meer aan de energie-prestatienorm en de Arbo-eisen van de overheid: er is enkel glas, het is slecht geïsoleerd en er is geen klimaatbeheersing. Daardoor is het, vooral 's zomers, niet behaaglijk voor de mensen. Bovendien is er te weinig werkruimte voor de kantoor medewerkers. Daarnaast vraagt het oude gebouw veel onderhoud. De twintig jaar oude verwarming is inmiddels ook aan vervanging toe." Alles tezamen leidde dat in 1995 tot het besluit te onderzoeken of het kan toor voor een deel kon worden ver vangen of dat er een nieuw kantoor gebouwd moest worden. De laatste mogelijkheid bleek de beste. Daarom werd onder vier architecten een prijs vraag uitgeschreven. "Ontwerp een helder, open en onderhoudsvriende- lijk gebouw, dat goed past in de omge ving en past bij Vrumona als frisdrank fabrikant." Vier uiteenlopende voor stellen werden ingediend. Uiteindelijk viel de keuze van de directie op het ontwerp van architectenbureau Visch uit Barneveld. "De directie vond dit het mooist en het beste bij de omge ving passend", licht Kees Verbeek de keuze toe. TIJDLOZE STIJL Zoals op de foto te zien is, bestaat het nieuwe pand uit een ronde kern met twee aangebouwde vleugels. Voor de vleugels worden rode en crèmekleuri ge bakstenen gebruikt, voor de kern hoofdzakelijk blauw glas. Het nieuwe pand heeft een oppervlakte van 4.100 m2 (1.100 m2 meer dan het huidige kantoor) en bevat 140 werkplekken. Bovendien is er meer ruimte voor opslag, zoals van reclame- en promo tie-artikelen, en een audio- en video ruimte. De kern krijgt zowel aan de voor- als aan de achterzijde een ingang met schuifdeuren. Er komt een toegangssysteem, waardoor medewerkers toegang krijgen met behulp van hun Heineken pasje. Dit systeem zal ook de aanwezigheid regi streren. De begane grond bevat niet alleen een grote hal met receptie en

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 14