LIEFHEBBER HEI Krajicek verdedigt titel Heineken TVophy 50CL PROMOTIE OP DE WINKELVLOER VOOR ONDERSCHEIDING VOOR HEINEKEN TROPHY 1997 verzendkosten betaalt, de opener thuis bezorgd, dit is nog niet alles. Want Heine- ken kan er voor zorgen dat de opener een persoonlijk tintje krijgtdoor er een voornaam in te graveren. Dat is leuk voor de consument zelf of om de opener cadeau te doen aan een vriend of vriendin. Een inscriptie kost een gulden. Maar wanneer de consument zes actiedoppen spaart en opstuurt, krijgt hij de opener gratis thuis. De voorbereidingen voor de Heineken Trophy 1998 zijn in volle gang. Eén ding is zo goed als zeker: titelverdediger Richard Krajicek is tussen 15 en 22 juni opnieuw van de Op 16 maart zal Heineken starten met de drie weken durende nieuwe Hei neken 50 cl-promotie. Dit jaar beloont Heineken de trouwe Heineken 50 cl- drinker met een Heineken opener. De stoere opener zit 'frisse' groene kan de opener in de dig op tafel blijven liggen in dat hij in de keukenla verdwijnt. Wat moet de consument nu doen om in het bezit te komen van een Heine- opener? Elk Heineken 50 cl-krat levert drie actiedoppen op. Wanneer de consument deze doppen instuurt wel anders gaan ervaren. Mijn leven als tennisprof kan moeilijker worden omdat ik misschien de deur niet meer uit wil. Of het wordt juist leuker omdat er thuis zulke fijne dingen op me wachten. Hoe dan ook, omdat ik binnen nu en vier jaar stop met tennis, zal ik straks veel tijd met ons kind kunnen doorbrengen en het echt zien opgroeien", aldus Krajicek. Maar voor het zover is, kunnen we in juni in elk geval nog genieten van zijn spel. partij. Hoe de lijst van deelnemers er verder gaat uitzien, is nog een verrassing. Iet is voor de organisatie van de Heineken Trophy niet eenvoudig geworden om in te schatten welke spelers en speelsters er in juni beho ren tot de tennistop. Dit komt doordat er in 1997 grote verschuivingen plaatsvonden in de wereldrang lijst van het professionele tennis. Heel onverwachts eindigden in de top acht, naast Pete Sampras en Michael Chang, spelers die het jaar waren begonnen op een 81 e, 69e, 62e en 48e plaats. En dat kan ook nu tussentijds weer veranderen. Bovendien zijn er nog twee aspecten waarmee rekening moet worden gehouden bij de keuze van de deelnemers: de tennisser moet goed op gras kunnen spelen, en hij of zij moet een publiekstrekker zijn. Niet elke topper voldoet aan deze criteria. NEDERLANDS BESTE Richard Krajicek voldoet daar zeker wel aan. Sinds deze maand staat hij weer genoteerd bij de beste tien spe lers op de wereldranglijst van de ATP. Dat hij op gras kan spelen, bewees hij toen hij vorig jaar in het herentoer- nooi van de Heineken Trophy de eer ste plaats veroverde. En sinds hij in 1996 winnaar werd op Wimbledon, wordt zijn naam vaak in één adem genoemd met het begrip 'Nederlands beste tennisser'. Een publiekstrekker mag hij dus ook worden genoemd. Nu zijn vriendin Daphne Deckers hoogzwanger is, zijn alle ogen des te meer op hem gericht: hoe staat Richard tegenover zijn aanstaande vaderschap, en hoe gaat hij dat combine ren met zijn werk op de tennisbanen? "Ik kijk natuurlijk uit naar de geboorte van ons kind, begin april, en ik zal zeker bij de beval ling zijn. Ik weet nog niet of de geboorte veel verandering zal bren gen in mijn tenniscar rière. Ik zal het reizen De Heineken Trophy heeft in november de ATP Tour Facility Improvement Award voor 1997 ontvangen. De Trophy kreeg deze onderscheiding voor het ATP-toernooi met de meest vérgaande uitbreidingen van de faciliteiten voor spelers, publiek en persrela ties. Vorig jaar heeft het Autolron (de vaste accommodatie van het toernooi) er drie wedstrijdbanen bijgekregen. Ook is er voor een permanent spelershome en een vaste persruimte gezorgd en zijn de publieksfaciliteiten fors uitgebreid.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 4