AFSCHEID M.J. VAM DER TORREN 40 JAAR B.P. PLANTING A zoeterwode - Donderdag 29 januari nam Rien van der Torren, directeur Financiën Heineken Neder land afscheid van onze onderneming. Rien en zijn vrouw Maaike werden ontvangen door algemeen directeur Strobos. De voorontvangst kreeg een reunie-achtig tintje. Naast enkele familieleden en collega's waren name lijk Riens eerste drie 'bazen', de heren van Gulik, Hulzebos en Kroep ook uit genodigd. Veel tijd om bij te praten was er niet want het ontvangstge bouw liep al snel vol met zowel vele extern genodigden als Heineken - medewerkers. Het formele gedeelte van de receptie wordt geopend door Kees Zandvliet die 'Opera della Casa' aankondigde. TWee operazangeressen stelen de show door middel van een optreden met een cabaret-achtig tintje. De eer ste spreker, Bas Vaandrager, vertelt over hoe het is om Rien van dichtbij mee te maken. Enkele aspecten uit zijn toespraak: In de tijd dat de ver warming nog gestookt werd op kolen was het zo geregeld dat de chef tegen de knecht zei: 'draag jij die kolen nu naar boven, dan draag ik de verant woordelijkheid'. Rien refereerde daar aan toen hij met Bas afspraken maak te over de manier waarop zij met elkaar zouden gaan werken. Een ander citaat: "Rien is een levensgenie ter, een bourgondier met een warme sympathie voor Frankrijk. Hij is iemand met een zeer brede belang stelling en vaardigheid. Ik noem muziek, fotografie, biljarten, zeilen, de hond, zeenavigatie, koken én eten én drinken, en niet in de laatste plaats de informatietechnologie, wat je blijk baar dus ook als hobby kunt hebben". De volgende spreker, Rob Strobos, begint zijn toespraak met de woorden: "Tussen de Hansen en Ansen, de Koosen en Toosen en de Guusen en Truusen van deze wereld loopt er nog een enkele mijnheer in dit bedrijf rond. Van der Torren is zo'n meneer. Een uitstervend ras dat in een andere tijd is grootgebracht...." Deze ope ningszin werd, voorzien van een dia van het portret van Rien van der Tor ren in 1959 (het jaar van zijn indienst treding) uitgebreid toegelicht. Na het dankwoord van de vertrek kende directeur zelf, werd de gezellige en drukbezochte receptie nog enkele uren voortgezet onder muzikale bege leiding van een accordeonist. crou - Tijdens de nieuwjaarsrecep tie in Grou op 2 januari jongstleden werd een bijzonder beeldje overhan digd. De heer B.P. Plantinga was de dag daarvoor precies veertig jaar in dienst bij Heineken. Als blijk van waardering voor deze bijzonder lange diensttijd ontving hij uit handen van J.E. Veenman het 'Pieter Pils' beeldje en de bijbehorende oorkonde. Verte genwoordiger Plantinga begon zijn loopbaan bij Drankenhandel Dijkstra te Leeuwarden.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 29