gebruiken het draaiboek voor de euro ook voor de oplossing van het millen niumprobleem", aldus Van Doornik. Andere risico's worden besproken in een centraal overleg met de betrokken afdelingen binnen ons bedrijf. Ook het omslagpunt, de tijd waarop bepaalde software vervangen dient te zijn, moet elke keer worden berekend. Want in sommige gevallen kun je al voor het jaar 2000 problemen verwachten. Dit gaat bijvoorbeeld op voor contracten die nu worden aangegaan met een looptijd langer dan driejaar." LEVERABICIERS Binnen Heineken Nederland houdt de Dienst Informatie Management zich bezig met de inventarisatie van alle soft- en hardware. John Lips van het jaar 2000-comité hierover: "Wij hebben al onze leveranciers een brief gestuurd met een vragenlijst. Daarin zijn vragen opgenomen die betrek king hebben op de producten (appara tuur en programma's) die zij ons heb ben geleverd en de eventuele proble men daarmee rond het jaar 2000. Ook vragen we in de brief toestemming om de door hen gebruikte software zon der bij komende kosten op een testma chine te installeren. Met die testma chine willen we het jaar 2000 naboot sen, waardoor we een idee krijgen of het bewuste programma wel of niet op het jaar 2000 is afgestemd. Dat doen we ook met onze bedrijfskriti- Behalve op het werk, kunt u natuurlijk ook thuis problemen krijgen met uw computer. Hoe staat het in dat kader met de appa ratuur die u destijds via het zoge noemde PC-privé project bij Hei neken kon kopen. Cor van dei- Schoor van de Heineken Compu ter Vereniging hierover: "Voor de mensen die een PC hebben gekocht uit het laatste PC-project speelt dit probleem niet zo. Voor degenen met een oudere PC, waar de datumnotatie uit zes karakters bestaat, hebben we geen oplossing. Het opwaarderen is te kostbaar. Uiteraard geven we wel adviezen aan medewerkers die problemen hebben met de PC. Of ze nu lid zijn van de HCV of niet." sche systemen als bijvoorbeeld het grootboek en PRISM (een programma dat binnen Productie wordt gebruikt)." Overigens worden ook nog leveranciers van grondstoffen en dergelijke aangeschreven. Jan van der Jagt van DIM vult aan: "In principe zijn alle programma's en hardware verdacht tot het tegendeel bewezen is. Er wordt bijvoorbeeld binnen ons bedrijf veel gebruikge maakt van spreadsheets, waarin bere keningen voorkomen. Het is zaak deze te controleren op de juiste wer king in het jaar 2000." EIGEBI IBIVEBITARISATIE Op veel PC's en in veel apparaten draait echter software waarvoor DIM niet verantwoordelijk is en waarvan de afdeling het bestaan niet weet. "We hebben dan ook ieders medewerking nodig om alles in kaart te brengen", vertelt Jan van der Jagt. "Kent u het bestaan van een niet geregistreerd of eigengemaakt programma, meld dit dan bij uw Informatie Centrum. Kriti sche programma's en pakketten ver dienen daarbij natuurlijk de meeste aandacht. Ook als u bepaalde reken programma's gebruikt, of macro's hebt gemaakt kunt u met ons contact opnemen. We verwachten dan ook dat de gebruikers alle medewerking zullen geven bij het testen van alle sys temen. Het is voor ons allen van belang dat we na de eeuwwisseling werkelijk in 2000 zijn en niet in het jaar nul." Hij vervolgt: "Binnenkort zullen we in het BrowseHuis (het huidige Intranet) een instructie plaatsen waarbij gebrui kers ook zelf hun programma's kun nen checken op het millenniumpro bleem. Ook komt hierin allerlei ande re voor gebruikers belangrijke infor matie te staan, zoals een overzicht van alle systemen die DIM zelf test. Maar ook specifieke informatie met betrek king tot pakketten als Excel, Word, en dergelijke. Voor die tijd willen we ech ter iedereen met klem adviseren niet zelf te stoeien, maar bij problemen contact op te nemen met de eigen informatiecentra." 27 Hieronder vindt u de uitslag van de kerstpuzzel 1997, die in het decembernummer van Vers van 't Vat stond. Win naars dit jaar zijn J.B. van Velzen uit Den Bosch, de fam. H. Pepping uit Bunnik en H. Klein uit Alphen aan de Rijn. Alledrie de winnaars hebben hun prijs, een cadeau bon, inmiddels thuisgestuurd gekregen. De juiste oplossing: VW wenst u een voorspoedig nieuwjaar.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 27