Hilver sum een unieke positie in want het is vooralsnog een van de weinige in zijn soort. En dat is volgens een taxi chauffeur ook wel te merken. Volgens hem komen er zelfs "regelmatig men sen van buiten Hilversum een biertje drinken". Een Heineken biertje dan wel te verstaan. Want in LJzer wordt Heineken bier geschonken. Hiernaast heeft het café ook Wieckse Witte en Murphy's Irish Red op de tap. Verder kun je aan de zinken-bar ook verschil lende soorten speciaalbier bestellen, waaronder Duvel, Westmalle en Sol. Bovendien is er ook Amstel Malt ver krijgbaar. 'AFZAKKERTJE' LJzer heeft volgens Anne Nagel in vrij korte tijd een redelijke naambekend heid opgebouwd. Anne: "Ondanks het feit dat we nog geen jaar open zijn, is het al behoorlijk druk." De doel groep van het nachtcafé bestaat glo baal uit mensen tussen de vijfentwin tig en vijfenveertig jaar. "In de praktijk komen hier echter de meest uiteenlo pende types. Op maandag bijvoor beeld, zit hier vaak horecapersoneel dat nog even een 'afzakkertje' komt halen. De rest van de week zitten hier ook andere mensen die na hun werk nog even de gezelligheid van de kroeg opzoeken. Zoals ziekenhuis- en omroeppersoneel. In het weekend zijn er hier veel jongeren van rond de twintig te vinden." In LJzer neemt, naast het interieur, ook de muziek een belangrijke plaats in. Er worden verschillende soorten muziek gedraaid. Bijvoorbeeld funk, jazz, rock maar ook gewoon top-40 werk. Anne: "Een ding vind ik daarbij erg belangrijk: de muziek mag niet te hard staan. Want je moet natuurlijk nog wel kunnen praten. En, als je de bezoekersaantallen ziet, spreekt deze formule goed aan." Uzer is gelegen aan Neuweg 3 in Hilver sum. Het café is van maandag tot en met donderdag geopend van 22.00 tot 04.00 In het weekeinde sluit het nachtcafé om 05.00 zijn deuren.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 21