OVEREENKOMST OVER IIR O Hennie van de Westelaken (links) in actie geschreven door Joseph Stein die ook de wereldberoemde musical Anatev- ka schreef. De muziek is van Charles Strouse. Anatevka is het verhaal van de jodenvervolging in Rusland begin deze eeuw, dat eindigt met het vertrek van de joden uit het dorp Anatevka. Rags begint daar waar Anatevka ophoudt: bij de emigratie van een aantal vervolgde Russische joden naar Amerika waar ze een nieuw bestaan proberen op te bouwen. Chaint en Sarah wonen nu vijftien jaar in Ame rika. Zij is redelijk veramerikaniseerd, ook wat kleding betreft, maar Chaint is de traditionele van de twee. Rags was Hennie's eerste musical waarin ze zong, danste én acteerde. Iers scherp en het podium goed leven dig", aldus Hennie. Hennie: "Dat was best spannend, maar het ging gelukkig allemaal goed. Ik heb bij de generale repetitie zelfs 'mijn man' uit de brand geholpen, want hij was zijn tekst even kwijt. Dan moet je even improviseren, hè. Improviseren is trouwens een van de leuke dingen van het spelen en niet alleen als het dreigt mis te gaan. En het gebeurt binnen bepaalde grenzen natuurlijk, want ik kan niet opeens iets anders tegen Chaim zeggen dan wat we een jaar lang gerepeteerd heb ben. Maar ik bepaal zelf bijvoorbeeld wat 'ik het beste op straat kan doen', zoals bijvoorbeeld de ramen zemen of de straat vegen. Zo is elke voorstelling weer net iets anders, het houdt de spe- echte diva De voorbereiding voor Rags nam ruim een jaar in beslag. "Dat is normaal bij dergelijke grote musicals", verklaart Hennie. "Dan repeteren we wekelijks en in de maanden voorafgaand aan de uitvoeringen hebben we extra avon den en werkweekenden ingelast. In zulke drukke tijden neem ik wel wat vrije dagen op, want het kost toch een hoop tijd en energie. Maar dat heb ik er zeker voor over. Daarbij heb ik een fijne collega: hij neemt voor mij waar wanneer ik er niet ben. En 'mijn OR- leden' steunen mij ook, zodat ik lek ker kan blijven hobbyen." Op de vraag of Hennie in de toekomst op het toneel in een andere huid zou willen kruipen, antwoordt ze: "Ik zou graag een keer een echte diva spelen. Een lastig en veeleisend persoon, een echte draak. Omdat dit zo ver van mij af staat", voegt ze er snel aan toe. Toch zou Hennie van acteren niet haar beroep willen maken, want "dan wordt het moeten en nu is het gewoon hartstikke leuk. Trouwens, ik heb al een leuk beroep", besluit ze met een tevreden lach. Amsterdam - Heineken heeft 3 december met de Europese vakorga nisaties een overeenkomst gesloten over de vorming van een Euro OR. Op bijgaande foto, gemaakt in Amster dam, ziet u hoe dat in zijn werk ging. De heer Ruys vertegenwoordigde de Raad van Bestuur bij de onderteke ning. De Euro OR (ook Euro Works Council genaamd) van Heineken zal bestaan uit 22 leden. Zij vertegen woordigen tien landen: Nederland, Frankrijk, België, Italië, Slowakije, Griekenland, Ierland, Spanje, Honga rije en Zwitserland. Het aantal afge vaardigden per land hangt af van de omvang van de lokale werkmaat schappij.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 13