V5RECEPTIES wereld om zich heen veranderen. Hetgeen leidt tot veranderende eisen op de markt en daardoor ingrijpende marktontwikkelingen. "We willen mee in die wereld, willen zelfs voorop lopen. De enige zekerheid die we heb ben is dat alles verandert, terwijl we erbij staan." De sprekers zeiden te beseffen dat het voor ieder een zware uitdaging betekent, voor een aantal misschien ook wel een druk. Van zo'n zelfde uitdaging, druk en onzekerheid is sprake bij het project Inzetbaarheid Medewerkers. "Het MT is zich daar bijzonder goed van bewust. We zullen het belang van de medewerkers voor al steeds zorgvuldig in het oog hou den." De sprekers vonden het nieuwe jaar een goede aanleiding ook even stil te staan bij de vraag wat het voor de medewerkers oplevert. Onder het motto 'dit is het spel, maar wat zijn de knikkers' werden enkele voorbeelden genoemd. "We zullen een belangrijke en toonaangevende speler blijven op de markt om ons heen, een snel ver anderende en veeleisende omge vingswereld. Ons baseren op de vier kernwaarden (kwaliteit, vakman schap, ondernemerschap en betrok kenheid) is daarbij belangrijk. "Dat geeft rust en zekerheid, ze zijn ons kompas naar de toekomst, net als de 'shared values' (onze gemeenschap pelijke waarden) van de ALT-werk- groep van de Centrale Onderne mingsraad. De knikkers voor u als medewerkers zijn een sterke toekom stige positie als onderneming, met goede werkgelegenheidsvooruitzich- ten, met daarbij goede arbeidsvoor waarden. U bouwt aan uw werkze kerheid. En er zijn uitdaging, arbeids voldoening, goede sociale contacten met collega's, een prettige werksfeer, je onderdeel weten van een sterke groep, je talenten maximaal benutten en door dat alles een zinvolle invulling geven aan je werkende leven. Wel vaart voor de onderneming betekent onlosmakelijk welvaart voor u zelf. En misschien nog belangrijker: ook wel zijn." Lovende woorden waren er niet alleen voor de medewerkers van Hei- neken Nederland, maar ook voor die van HTS. Met name over het inkoop proces dat onder de loupe wordt genomen, de nieuwbouwactiviteiten om de capaciteit uit te breiden en het 'supply chain'-onderzoek: het onder zoek naar de logistiek van de ketens en logistieke projecten. ER IS ALLEEN EEN WEG VOORUIT Algemeen directeur R. Overgaauw van Vrumona sprak in Bunnik de aan wezigen toe. Vanzelfsprekend stond hij stil bij het organisatievernieu- wingsproces Houd Vrumona F.R.I.S. (flexibel, resultaatgericht, innovatief en samenwerkend). Volgens de spre ker heeft het aanzienlijke voortgang geboekt, maar niet altijd even snel en goed als verwacht. Alle managers en teamleiders zijn inmiddels benoemd en alle vacatures vervuld. Maar ieder moet nog groeien in nieuwe taken en verantwoordelijkheden en op elkaar ingespeeld raken. "Dat kost tijd, ener gie en vereist doorzettingsvermogen. En dat kan alleen lukken wanneer eenieder erin gelooft en wanneer eenieder er zijn volle medewerking aan verleent. Ook al zullen we wei eens een stapje terug moeten doen of even pas op de plaats moeten maken, dat betekent niet dat we het ooit gestelde doel niet zullen bereiken. Er is geen weg terug, er is uitsluitend een weg vooruit en die willen en zullen we met zijn allen zo goed mogelijk afleggen", sprak de heer Overgaauw met stelligheid. Hoewel het in de markt allesbehalve gemakkelijk ging, vond de heer Over gaauw dat Vrumona redelijk tevreden mocht zijn. Er was in ieder geval weer groei en geen daling. Een compliment ging naar de horeca-organisatie van Vrumona en van Heineken Horeca. "De afzetten in het horecakanaal zijn goed gestegen. Prima werk dus." Ook de winkelvertegenwoordigers kregen een pluim. "Het supermarktkanaal gaf voor Vrumona een lichte afzetdaling te zien. De concurrentie van merkarti kelen en B-merken/huismerken is daar enorm. Alle respect voor het jon ge en ook in 1997 weer uitgebreide winkelvertegenwoordigersteam, dat kans maakt uitgeroepen te worden tot een der beste teams in Nederland!" En ook over productie, intern transport en logistiek liet de Algemeen directeur zich lovend uit. "In augustus, tijdens twee absolute piekweken, waarin alle records gebroken werden, werd er maximaal gepresteerd. Dan doen we het minstens zo goed als onze grote concurrent. Prima werk!" Al met al is Vrumona er ingeslaagd de financiële doelstelling te realiseren. Voor 1998 heeft Vrumona een aantal andere doelstellingen op een rij gezet. De heer Overgaauw riep alle Vrumo- nianen op te blijven kiezen voor de positieve benadering en de positieve opstelling om deze doelen te kunnen R.V. Strobos realiseren. "Namens het beleidsteam zeg ik graag dat er alle vertrouwen bestaat in de mogelijkheid om in de zeer concurrerende drankenmarkt een eigen, gedeeltelijk nieuwe positie voor Vrumona op te bouwen." Tot slot verwees de heer Overgaauw naar het vijftigjarig bestaan van Vru mona, eind 1998. "We vieren dan vijf tig jaar geschiedenis. Laten we ook vieren dat we dit jaar de basis leggen voor vijftig jaar toekomst." RUIMTE GEVEN Nadat de sprekers alle medewerkers - en hun dierbaren- een zeer voorspoe dig, dynamische en vooral gezond 1998 toegewenst hadden, sprak op vele vestigingen een ondernemings raadvertegenwoordiger de aanwezi gen toe. In Zoeterwoude sprak COR-voorzitter P. Wever. Ook in zijn speech stond het begrip 'veranderen' centraal. Want ook al is het MMH-project bijna afge rond, het veranderen gaat gewoon door. "Dat moet ook, daar gaat het niet om. Maar we moeten met elkaar de gevolgen van die veranderingen proberen te overzien om daar de juiste conclusies uit te trekken. Geluk komt niet vanzelf. We kunnen het elkaar wel toewensen, maar we moeten er wel wat voor doen. Je moet het afdwingen, zegt men. Het betekent dat wij elkaar de ruimte moeten geven om met elkaar te scoren: verantwoor delijkheid nemen, keuzes maken en vervolgens de klus tot een goed einde brengen. Als wij elkaar echt die ruimte bieden, dan hebben we een mate van openheid en vertrouwen bereikt, die de noodzakelijke productiviteit en het geluk in het werk in de toekomst ongetwijfeld zal afdwingen", luidde de wens van de heer Wever namens de Centrale Ondernemingsraad.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 7