NIEUWE OR- VOORZITTER H'BOSCH den bosch/zoeterwoude De Technische Diensten van Den Bosch en Zoeterwoude krijgen een nieuw technisch informatiesysteem. Het huidige systeem Rapier wordt vervangen door Protean Maintenan ce. DIM-consultant Fred van Beveren: "Rapier geeft problemen, is technisch verouderd en niet klaar voor het jaar 2000. Bovendien is de leverancier fail liet gegaan, zodat we geen support meer krijgen. Dat zijn de belangrijkste redenen om een ander systeem te zoe ken." Na inventarisatie van de wensen en eisen van de gebruikers, is de keuze gevallen op Protean Maintenance. Protean Maintenance is gebaseerd op een gloednieuwe technologie (object technology), en is flexibel in te rich ten. Het is een Windows-applicatie en zeer gebruikersvriendelijk. Gebrui kers kunnen het systeem geheel op maat inrichten volgens hun eigen wensen, terwijl er toch eenduidigheid van verslaggeving is. Het nieuwe sys teem is onder meer nodig voor regis tratie van werkorders en periodiek onderhoud, kostenverslaggeving en afhandeling van facturen uit het grootboek. Deze zomer zullen de TD's naar ver wachting op het nieuwe systeem overgaan. Om dat te kunnen realise ren, hebben eind vorig jaar zes gebrui kers per brouwerij een vijf dagen durende opleiding gehad. Deze mede werkers (de zogenoemde 'power users') worden het aanspreekpunt voor al hun collega's. In een later sta dium zullen alle gebruikers een trai ning van de leverancier krijgen en vervolgens een op de werkplek toege spitste training door de power users. Voordat het zover is, is er een fase waarin gebruikers kunnen opgeven hoe ze het systeem willen inrichten en daarna een fase waarin de gebruikers gaan testen of de inmiddels gereali seerde inrichting is zoals zij bedoelden. "Het systeem heeft als groot voordeel dat de gebruikers in de toekomst zelf informatie kunnen halen uit gege vens, wat nu nog door een systeembe heerder wordt gedaan. En veranderen werkomstandigheden, bijvoorbeeld doordat er een nieuwe colonne bij komt, dan kunnen de gebruikers daar met het nieuwe systeem zelf snel op inspelen door een paar icoontjes aan te klikken", vertelt Fred van Beveren. den bosch - Peter Ploegmakers (44), werkzaam op de afdeling Brou wen, is sinds 9 januari de nieuwe voorzitter van de Ondernemingsraad van Heineken Den Bosch. Hij volgt daarmee Frans van Oorschot op, die op zijn beurt de voorzittershamer van de Groepsondernemingsraad van Leo Gouda gaat overnemen. Peter is sinds 1991 lid van de OR H'Bosch. Hij zit daar namens de FNV. "Ik ben destijds in het OR-werk gestapt omdat het sociale gebeuren rondom het Mensen Maken Heineken-proces mij erg aan sprak. Ik wilde graag iets voor de men sen om mij heen kunnen betekenen." De afgelopen verkiezingen behaalde Peter honderd stemmen. Reden voor hem om er opnieuw voor te gaan. Toen wist hij nog niet dat hij nog geen halfjaar later Frans van Oorschot zou opvolgen. "Natuurlijk is dat moeilijk. Frans is tenslotte 9'A jaar lang het gezicht van onze OR geweest. Maar ik heb de afgelopen jaren ook niet stil gezeten, dat blijkt wel uit de voor keurstemmen bij de laatste verkiezin gen. Waar ik de komende periode voor ga? In eerste instantie zal ik het beleid voortzetten dat Frans begon nen is. We zijn vorig jaar met een nieuwe werkwijze gestart. We delege ren als OR nu veel meer werk naar de subunits (afdelingscommissies). Onze commissies zijn hierdoor ook een stuk kleiner geworden. Ook wil ik ervoor zorgen dat de medezeggenschap bin nen de productie-units nog meer voor de mensen gaat leven. Dat ze beseffen dat de OR er vooral voor hen is. En ik hoop dat we het komende jaar als OR nog efficiënter kunnen gaan werken. Of dat ook zal betekenen dat er min der vergaderingen komen, kan ik nu nog niet beloven. Er komt per slot van rekening heel wat op ons af: denk alleen maar aan het hele gebeuren rond het project Inzetbaarheid Mede werkers. Maar het is altijd het probe ren waard.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 10